betgram betgram

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi

1963 yılında Türkiye ile dönemim Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan Ankara Antlaşmasına göre İngiltere’ye çalışmak için veya yerleşmek için vize almanız mümkün.

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi
Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi Yalın Haberler
Bu içerik 838 kez okundu.
Advert

1963 yılında Türkiye ile dönemim Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan Ankara Antlaşmasına göre İngiltere’ye çalışmak için veya yerleşmek için vize almanız mümkün. İngiltere çalışma vizesi alabilmek için antlaşma şartlarına göre İngiltere’de iş kurmak istediğinizi ve kurmak istediğiniz iş için yeterli sermayeniz olduğunu belgelediğiniz takdirde İngiltere çalışma vizesi alabiliyorsunuz. Son dönemde patlama yaşanılan bu vize türünde İngiltere vatandaşı olma imkanına birle sahip olabiliyorsunuz.

Peki bu vizeye nasıl başvuru yapabilir ve İngilterede çalışma izni nasıl alınır? Öncelikle eğitim aldığınız bir alanda veya farklı bir meslek dalında bir iş kurma fikrine sahip olmalısınız. Bu iş kurmak fikrini kâğıt üzerine dökmeli, fizibilite çalışmaları yapmalı ve kurulum süreciniz belgelendirmelisiniz. Daha sonra, yapmış olduğunuz fizibilite çalışmalarına göre yeterli bir sermayeyi banka hesabınızda göstermeli ve sermayenizin olduğunu da belgelendirmelisiniz. Ankara Antlaşmasına göre vize başvuru evraklarını tamamladıktan sonra İstanbul veya dünyanın herhangi bir noktasındaki İngiliz Konsolosluğuna giderek başvuru yapmalısınız.

30 gün içinde cevap verilen başvurunuz sonucunda İngiltere’de çalışma izni almış olacaksınız. Bu vize türü ile geçici olarak 1 yıllık oturum izni almış oluyorsunuz. İngiltere’de çalışma durumunuza göre geçici oturum hakkınızın süresi uzatılacak ve 5. Yıl sonunda hem kalıcı oturum hakkı için hem de vatandaşlık hakkı için başvuru yapma imkanına sahip olacak, ve onay almanız durumunda İngiltere vatandaşı olacaksınız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
mobil onay