Twitch Influencer Marketing

Milyonlara ulaşan kullanıcı sayısı ile sık sık adından söz ettiren Twitch, sosyal medya platformu olarak bilinmektedir. Kullanıcı kitlesi İnstagram ve Facebook kadar geniş olmasa da popülaritesini günden güne arttırmaktadır.

Twitch Influencer Marketing
Twitch Influencer Marketing Yalın Haberler
Bu içerik 242 kez okundu.

Milyonlara ulaşan kullanıcı sayısı ile sık sık adından söz ettiren Twitch, sosyal medya platformu olarak bilinmektedir. Kullanıcı kitlesi İnstagram ve Facebook kadar geniş olmasa da popülaritesini günden güne arttırmaktadır. Bununla birlikte platformda daha genç ve dinamik bir kitlenin, yoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz. Asıl sebebi ise; güncel oyunlarla bağlantılı olmasıdır. Belli bir oyunun kullanıcılarını bir araya getirir ve keyifli sohbet etmelerine olanak sağlar. Başlangıçta Lol üzerinden ün kazanmış olsa da günümüzde tüm oyun tutkunlarına hitap etmektedir.

Benzer özelliklere sahip kişilerle diyalog kurma imkanı veren Twitch, bu yönü ile diğer sosyal mecralardan ayrılıyor. Daha öznel bir yapıya sahip olduğu için keyif verme oranı da bu ölçüde artmaktadır. En bariz öne çıkan yanı ise daha çok canlı yayın üzerine kurulu olmasıdır. Yaptığı yayınlar ile beğenilen kullanıcılar, kısa süre içinde takipçi sayısını arttırmaktadır. Bu yayınlar genellikle oyun üzerine kurulu olmakla birlikte, hem eğlence hem de rehber niteliğinde olmaktadır.

Dünya üzerinde olduğu gibi ülkemizde de kullanıcı sayısını hızla arttırınca reklam sektörünün de ilgisini çekmiştir. Bu açıdan gelirini de aynı oranda arttırmaktadır. Reklamlar genellikle influencer yöntemi ile verilmektedir.  Dolayısıyla Twitch sosyal medya platformu da pazarlama sektöründe geniş ve sağlam bir yer edinmiştir. Özellikle twitch influencer marketing önemli bir boyut kazanmıştır. Çünkü influencer reklam sektörünün asıl aradığı yerdir.  Hedef kitlesinin belli olması ve oyun severleri aynı yerde toplamasından dolayı buna yönelik reklam vericilerin de ilk adresi olmaktadır. Herhangi bir oyun tanıtımı ya da buna ilişkin bir ürün reklamı vermek isteyen firmalar, çoğunlukla bu platformu seçmektedir. 

Reklam verenler için Twitch önemli bir platform olsa da aynı durum kullanıcılar için de geçerlidir.  Takipçi sayısı arttırılarak ya da bağış alınarak paza kazanmak mümkün olmaktadır. 5000 sınırını aşmak ve belli bir popülariteye ulaşmak, bu gelire ulaşmanın ilk basamağı olabilir. Bunun için doğru adımlar takip edilmeli, detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Her sosyal medya platformu gibi Twitch de doğru kullanıldığı zaman, kişiye büyük avantajlar sağlayacaktır.

Detaylı bilgi için; https://www.tipeffect.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Galatasaray başkanı tehdit edilemez"
MHP İstanbul seçimi için çalışmalara başlıyor
MHP İstanbul seçimi için çalışmalara başlıyor