Tüp Bebek Tedavisi İçin Geç Kalmayın

Psikolojik ve fizyolojik unsurlar çiftlerin bebek sahibi olmasını engelleyebiliyor. Günümüzde infertilite tanısı konan kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Tüp Bebek Tedavisi İçin Geç Kalmayın
Tüp Bebek Tedavisi İçin Geç Kalmayın Yalın Haberler

Psikolojik ve fizyolojik unsurlar çiftlerin bebek sahibi olmasını engelleyebiliyor. Günümüzde infertilite tanısı konan kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak bir yandan da tüp bebek tedavisinde başarı oranları da arttığından bu konuda çiftlerin bir endişe duymasına gerek kalmıyor. Burada önemli olan tüp bebek tedavisi için geç kalmamak! Çünkü tedavinin başarısında yaş faktörü çok önemli!

Çiftler genellikle 3 ila 4 yıl bebek sahibi olamadıklarında tüp bebek tedavisine sıcak bakıyor. Oysa uzmanlar sadece 1 yıllık ilişkiye karşın gebelik olmamasını tüp bebek tedavisine başlamak için yeterli buluyor. Yani çiftlerin bebek sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürmek için geç kalmaması lazım. Özellikle Ankara’da yaşayan çiftlerin bu konuda son derece haklı olduğunu belirtelim. Başkent Ankara Operatör Doktor Esra Çabuk Cömert gibi tüp bebek tedavisinde son derece başarılı ve deneyimli olan doktorların hizmet verdiği bir kent! Dolayısıyla birkaç denemede siz de anne ve baba olma mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Zor mu?

Tüp bebek tedavisi son derece konforlu bir süreç eşliğinde gerçekleştiriliyor. Çiftlerin uzun süre bu tedavi için zaman ayırması ya da zorlu bir prosedürü yerine getirmesi gerekmiyor. Sadece birkaç tetkik yapılması lazım ve bu tetkikler de kısa sürede tamamlanabiliyor. Sonrasında uygulama için tedavi planlaması yapılıyor. Dış ortamda döllenen embriyoların rahim içerisine transfer edilmesinden sonra sanıldığı gibi günlerde yatmak gerekmiyor. Sadece 2 saatlik bir dinlenme sonrasında anne adayı günlük hayatına geri dönebiliyor.

Çiftlerin ne çok merak ettiği hususlardan biri de tüp bebek tedavisi için en doğru zamanın ne olduğudur. Bu noktada yapılan muayene ile hekim tarafından zaten size bilgi veriliyor. Çünkü uygulama öncesinde rahimdeki yumurtaların belirli bir büyüklüğe erişmesi lazım. Sonrasında yumurtalar alınarak laboratuvar ortamında spermlerle buluşturuluyor. Döllenmenin gerçekleşmesinin ardından embriyo transferi sürecine geçiliyor. Tüm bunların ne kadar süre içerisinde gerçekleştiği ise kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Sonuç olarak herkes için net bit süreden söz edilemez. Önemli olan Operatör Doktor Esra Çabuk Cömert gibi başarılı doktorlardan bu tedavi için bir an önce randevu almanızdır. Yaşınız ilerledikçe şansınız düşüyor.

Daha fazla bilgi almak isterseniz http://tupbebek1.com/ adresini inceleyebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu talimat verdi! CHP heyeti İzmir'deki depremin ardından bölgeye hareket etti
Kılıçdaroğlu talimat verdi! CHP heyeti İzmir'deki depremin ardından bölgeye hareket etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis görüştü
mobil onay Betboo