betgram betgram

Evli Çiftlere İngiltere Yerleşim Vizesi

Evli Çiftlere İngiltere yerleşim vizesi, İngiliz vatandaşlarının eşleri ya da İngiltere’ de süresiz oturma iznine sahip kişilerin eşlerine verilmektedir.

Evli Çiftlere İngiltere Yerleşim Vizesi
Evli Çiftlere İngiltere Yerleşim Vizesi Yalın Haberler
Bu içerik 325 kez okundu.
Advert

Evli Çiftlere İngiltere yerleşim vizesi, İngiliz vatandaşlarının eşleri ya da İngiltere’ de süresiz oturma iznine sahip kişilerin eşlerine verilmektedir. İngiltere’ de bu haklardan yararlanmak amacı ile ilgili vizeye başvuru yapılabilmektedir. Bu vizeye evlilik vizesi de denilmektedir. Prosedür kapsamında eşcinsel çiftler için de geçerli olan bir sistemdir.

Süresiz Oturma İzni Testi

İngiltere aile birleşimi vizesi de evli çiftler için geçerli olan bir uygulamadır. Yerleşim vizesine başvuru yapıldığında vizenin çıkma halinde süresi 30 ayı kapsamaktadır. 30 ayın sonunda dilerlerse vize bitimine yakın bir daha başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bu işlem beş yıla ulaştığı takdirde süresiz oturma iznine hak kazanılır. 5. yılın sonu 6. yılın başında İngiltere yerleşim vizesi ile halen İngiltere’ de bulunuyor iseler, İngiliz vatandaşlığına kabul edilir ve süresiz oturma iznine hak kazanırlar. Vatandaşlığa hak kazanma süresinde geçen beş yıllık süreç süresiz oturma izni testi olarak nitelendirilir. Bu sayede bu testi geçme süresinde de direkt vatandaş olarak kabul edilirler. Bu beş yıllık süreç kapsamında evliliklerinin gerçekliğini ispatlamak ile mükelleftirler. Dosyalarda yer alan belgeler ve sürpriz göçmen bürosu ziyaretleri ile birlikte evliliğin gerçek bir evlilik olduğunu kanıtlamaları sonucunda süresiz oturma izni testini geçmiş sayılırlar.

http://ingiltereyerlesimvizesi.com/ adresi üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde İngiltere yerleşim vizesi ve aile birleşimi vizesine ilişkin en ince ayrıntıları bulabilirsiniz. Bu sayede hiçbir soru işareti kalmadan vize başvurusuna hazır hale gelebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
mobil onay