Bir avuç fındık, tazminatsız kovdurdu!

Son Dakika Flaş Haberler - Yargıtay, müşteriden kalan yiyeceklerin iş yerinden izinsiz alınmasını tazminatsız kovulma sebebi saydı.

Bir avuç fındık, tazminatsız kovdurdu!
Bir avuç fındık, tazminatsız kovdurdu!
Bu içerik 17767 kez okundu.

Posta'nın haberine göre Bursa’da bir otelde kat görevlisi olarak çalışan genç, iddiaya göre, müşterinin yarım bıraktığı patates cipsini alıp şahsi dolabına koydu. Diğer görevlilerin durumu otel yönetimine bildirmesi üzerine dolapta arama yapıldı.


Kat görevlisinin dolabında; patates cipsi, bir avuç fındık ve reçel ele geçirildi. Daha önce de muhtelif vukuatlar sebebiyle hakkında tutanak tutulan işçi, tazminatsız şekilde işten atıldı.


TAZMİNATSIZ ATILDI


İş Mahkemesi’nin yolunu tutan otel görevlisi, iş sözleşmesinin haklı bir sebep olmaksızın feshedildiğini belirterek otel işletmecisinden kıdem, ihbar tazminatı ile yıllık izin alacaklarının tahsilini istedi.


Mahkeme, davacının iş sözleşmesinin feshinin haklı sebebe dayandığı, yıllık izin ücretlerinin ödendiği gerekçesiyle taleplerin reddine karar verdi. Karar, davacı vekilince temyiz edildi. Yargıtay 22’nci Hukuk Dairesi ise işçinin tazminatsız şekilde işten atılması yönündeki mahkeme kararını onadı.

Fenerbahçe şokta! İşte Dirk Kuyt'ın yeni adresiŞenol Güneş'ten flaş karar! Cenk Tosun...
Tazminat İşçi İş Hakları Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
mobil onay