betgram betgram

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Madencilik bitcoin bitcoin haberleri görüşüne göre yaratmanın bir yoludur. Yatırımcılar için temel bir motivasyon isimsiz kalma yeteneğidir.

Bitcoin Madenciliği Nedir?
Bitcoin Madenciliği Nedir? Yalın Haberler
Bu içerik 1209 kez okundu.
Advert

Madencilik bitcoin bitcoin haberleri görüşüne göre yaratmanın bir yoludur. Yatırımcılar için temel bir motivasyon isimsiz kalma yeteneğidir. Bir bloğu çözerseniz (bunu başarmak için çok fazla bilgi işlem gücü gerekir, ancak bir kez çözülürse, bitcoin'lerle ücretlendirilirsiniz) ve Tor (anonim tarayıcı) özelliğini kullanırsanız, tamamen anonim olarak kalırken bitcoin elde etmek mümkündür.

Bitcoini Basitleştirme

Bitcoin üç şeyle basitleştirilebilir: birincisi, ağın nasıl işletilmesi gerektiğini belirleyen kurallar kümesidir (protokol); ikincisi protokolü gerçekleştiren yazılımdır; üçüncü nokta, protokolü sağlayan yazılımı çalıştıran bilgisayarların büyük ağıdır. Temel olarak, bu sistemin temel olarak işlev gören bir bilgisayar zinciridir. Üçüncü noktanın bu faaliyetine madencilik denir.

Madencilik süreci, işlemlerin doğrulanması, işlem ücretlerinin toplanması, çifte harcamaların önlenmesi ve altcoin haberleri kapsamında döviz arzının yaratılmasını içerir. Madencilik, aynı zamanda, geçmiş işlemlerin üzerine büyük miktarda işlem gücü yığıldığından, sistem için bir hesaplama korumasıdır. Madenciler işlemleri önceki işlemlere göre değerlendirerek doğrularlar. İşlemler daha önce harcanan veya bulunmayan bitcoinleri harcayamaz. Protokol tarafından tanımlanan kurallara uymaları gerekir.

Madencilik ve blockchain, bir şifreleme para birimi sağlayan anahtarlardır ve her ikisi de sadece başlangıç ​​aşamasındadır. Veriler ‘blok’larda saklanır ve‘ blok’larla ilgili iki ana özellik vardır:

 İçerik: temel olarak talimat ifadelerinin ve dijital varlıkların (yapılan işlemler gibi) bir listesi ve bu işlemlere taraf olanların miktarları ve adresleri.

 Başlık: benzersiz blok referans numarası, bloğun oluşturulduğu saat ve önceki bloğa geri dönen bir bağlantı gibi meta veriler.

En son blok kripto para haberleri sayesinde göz önüne alındığında, bir zincir (blockchain) ile birbirine bağlanmış tüm önceki bloklara erişmek mümkündür. Ağdaki katılımcılar büyüdükçe, kötü niyetli aktörler için topluluk tarafından tamamlanan doğrulama süreçlerinin üstesinden gelmek zorlaşır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
mobil onay