İmplant Diş Yaptırmak Artık Çok Kolay

İmplant Diş Yaptırmak Artık Çok Kolay
İmplant Diş Yaptırmak Artık Çok Kolay Tufan
Bu içerik 465 kez okundu.

 

Doğru yöntemler ile yapılmış olan implant diş, ömür boyu kullanılabilmektedir. Çoklu diş eksikliğinden tek diş eksikliğine kadar birçok durumda uygulanabilen implant diş oldukça yaygındır. Ağız sağlığı göz önüne alındığında, implant diş tıp dünyasındaki en önemli gelişmelerden biridir. İmplant dişte komşu dişlere herhangi bir müdahale gerekmemekte ve dişler fonksiyonlarını iyi bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

  Çene Cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu İmplant Diş Uzun Yıllar Kullanılmaktadır Dedi

 

AkvaDent Diş Polikliniği doktorlarından Çene Cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu; “bakımı düzenli bir şekilde gerçekleştirilen implant dişlerin ömür boyu kullanım ömrü sağlayabileceğini” belirtmektedir. Düzenli bakımları yapıldığı takdirde herhangi bir probleme neden olmayan implant dişler, muhteşem bir teknoloji ürünüdür. Diş sağlığı göz önüne getirildiğinde implant fiyatları oldukça makul seviyelere inmiş bulunmaktadır.

 

Her koşulda ve şartta kişinin eski ağız sağlığına kavuşmasını sağlayan implant diş, cerrahi bir operasyon gerektirmektedir. İmplant dişin tedavi süreci hastadan hastaya değişmekle birlikte kimi zaman tedavi süreci uzun soluklu olmaktadır. Gerçeğe en yakın görünüme sahip olan implant diş, herhangi bir alerji yapmamaktadır.

 

 Çene Cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu İmplant Diş Tedavisinde Ağrı Olmaz Dedi

İmplant uygulanacak bölge yeterince uyuşturulduktan sonra hastanın hiçbir acı veya ağrı hissetmeyeceğini belirten Çene Cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu, bu işlemin çok rutin bir işlem olduğunu da belirtmektedir. Her insanın bünyesi farklı olduğundan lokal anestezinin etkisi ve süreleri, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Bir veya birden fazla dişe implant uygulanması, ağrısız ve acısız gerçekleştiğinden hastaları korkutmamaktadır. Tedavi sonrasında ufak bir ağrı yaşansa da ağrı büyük olmadığından, ağrı kesici kullanılmasına gerek yoktur. Tedaviden bir hafta sonra en ufak bir ağrı bile kalmamaktadır. Hafif şişliklerin olması ve çok az bir ağrının hissedilmesi, tedavi sürecinde normal bir durumdur.

 

 

 

 

 Çene Cerrahı Uzm. Dr. Nesimi Sofuoğlu ile gerçekleştirdiğimiz röportajda da belirttiği gibi dişsiz olan tüm çeneye aynı gün implant diş yapılabilmektedir. Tek bir cerrahi işlem gerektiren implant diş, kişiye özel bir planlama ile gerçekleşmektedir. İmplant diş ile estetik bir görünüm kazananlar, dişlerin temizliğini ve bakımını kolay bir şekilde yapmaktadır.

Normal diş bakımı ile aynı şekilde gerçekleşen implant diş bakımı için zaman zaman diş ipi, ara yüz fırçası ve ağız duşu önerilmektedir. İmplant 17-18 yaşlarından sonra her yaşta risksiz bir şekilde uygulanabilmektedir. İmplant diş tedavisi sonucunda ortaya çıkan görüntü sayesinde, bireyler kendilerini daha özgüvenli hissetmektedir. Geliştirilmiş hayat kalitesi sunan implant, sindirime yardımcı olmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
Access denied.