Ağız ve Diş Sağlı ve Estetiği

Ağız ve diş sağlığı insanlar için çok önemlidir. Yüz yapısını ortaya çıkaran dişler, etkili ve beyaz gülümsemeler bırakacağı gibi hayatı olumsuz da etkileyebilir. Ağız ve diş sağlığı problemleri, insanın genel sağlığı üzerinde de etkilidir.

Ağız ve Diş Sağlı ve Estetiği
Ağız ve Diş Sağlı ve Estetiği Tufan
Bu içerik 369 kez okundu.

 

 

Estetik Diş Hekimliği

Eskiden diş tedavisi dendiğinde daha çok çürük dişlerin çekilmesi ve eksik dişlerin telafileri akla gelirdi, günümüzde ise teknolojinin gelişmesi diş hekimliğinde de gelişmelere yol açar, diş ve diş etlerine bağlı estetik, oldukça büyük önem taşımaya başlar.

Bu sebep ile dişlerde görülen çürükler, renklenmeler ve diş çarpıklığı ayrıca diş yüzeyindeki bozukluklar, gibi sebepler de estetik açıdan sorun yaratabilir. İnsanın gülüşü estetik ve kendine güven açısından önemlidir ve dişler yeterince iyi olmadığı durumlarda kişilerin hem sosyal hem de psikolojik anlamda olumsuzluk yaşamasına sebep olur.

Gülüş estetiğini bozan durumlar, modern estetik diş hekimliği uygulamaları sayesinde düzeltilebilir.

Estetik diş uygulamaları arasında yer alan hizmetler aşağıdaki gibidir;

  • İmplant
  • Zirkonyum Kaplama
  • Kanal Tedavisi

 

İmplant Nedir?

Eski dönemlerde diş eksikliklerinin giderilmesi köprü ve protezler ile olurdu. Bu yöntem bazen sağlam dişlerin çekilmesine veya küçültülerek zarar görmesine ve ağızlarda ‌gerekli rahatlığın sağlanamamasını da beraberinde getirirdi.

Teknoloji her alanda kendini gösterdiği gibi diş hekimliğinde de kendini göstermiş farklı ve daha kullanışlı yöntemler ile hastaların karşısına çıkmıştır. Bu tedavi yöntemlerinin başında implant geliyor, Türkiye’de implant tedavisi ile bu problemler yaşanmadan, hastaya konforlu bir ağız sunarak diş eksikliklerinin önüne geçilir hale geldi.

Dişler arasına açılan oyuklara yerleştirilen vidalar şeklinde kısa bir açıklama ile anlatılabilen ‌İmplant diş ve ana maddesi titanyum diş tedavilerinde sıklıkla kullanılır. İmplant uygulamaları sabit protez uygulamalarının yapılabilmesi veya hareketli protezlerin ağızda daha durağan şekilde durabilmeleri için uygulanır. Günümüzün teknolojisi ile neredeyse her diş tedavisine implant tedavisi uygulanabilir.

Zirkonyum Kaplama

Eksik diş ihtiyacında en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olan köprü uygulamasında da zirkonyumlar kullanılabilir. Doğadaki en kıymetli maddelerden olan zirkonyum sahip olduğu beyaz renk ve tonları ile ışığı geçirme konusunda da doğal diş görevini görür.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum kaplama ile dişler en güzel beyazın görüntüsüne kavuşuyor. Günümüzde çoğunlukla diş hekimlerin yoğunlukla uyguladığı zirkonyum kaplama, görüntü açısından da doğal dişe en yakın duran tedavi yöntemlerinden biridir.

Protez dişlerin genelde alt yapıları metaldir bu neden ile zaman içerisinde hoş bir görünüm veremeyebilir bu sebep ile estetik olarak daha güzel duran zirkonyum dişler tercih edilir. Diş dokusuna müthiş uyum sağlayan zirkonyum, zaman içinde renk değişme de yaşamaz. Uzun süre kullanılabilirliği de ayrı bir avantaj olarak görülmelidir.

Ağız içi ve diş bakımını doğru ve titizlikle yapılması durumunda beş ile yirmi yıl arasında kullanılır. Zirkonyum dişin özellikleri konusunda ve Türkiye zirkonyum diş fiyatları için diş hekimliğinden daha detaylı bilgi almak mümkündür.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
Access denied.