İmplant ve Zirkonyum

Diş tedavisi, çocukların korktuğu kadar yetişkin insanların da çekindiği bir alandır. Diş tedavilerinin amacı; çene ile yüzün ilişkisini doğru şekilde yapmak, sağlıklı bir ağız yapısı ile kullanışlı dişler ile hastaların ihtiyaçlarına karşılık verebilmesidir.

İmplant ve Zirkonyum
İmplant ve Zirkonyum Tufan
Bu içerik 937 kez okundu.

 

 Tedavinin gereği çürük veya eksik diş tedavisi olsun, diş hekiminin ilk ve en önemli amacı gerçekleştirdiği tedaviler ile hastalara sağlıklı bir ağız yapısı kazandırmaktır. Her alanda olduğu gibi diş tedavilerinde de zaman geçtikçe yeni buluşlar ve imkanlar ortaya çıkıyor ve insan hayatına giriyor.

İmplant Nedir?

Diş eksiklikleri, bireyin hayatını sağlık yönünden olumsuz etkileyeceği gibi görsel açıdan da olumsuz etkiler ve hayatında önemli bir problem halini alır. Diş eksiklikleri ile yaşayan kimselerde ilerleyen zamanlarda sindirim sistemi sorunları yaşanmasının yanı sıra gülümsemeden kaçınma ile başlayan psikolojik sorunlar, sosyal hayattan uzaklaşma gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu sorunların yaşanmaması için implant Türkiye önemli bir alternatiftir.

Teknoloji diş tedavilerinde pek çok yeni hizmetlere yol açıyor. Türkiye implant tedavisi de bu yeniliklerden biridir. Son 15 yıl köprü veya protezler ile tedavi sağlanmaya çalışılırken günümüzde ülkemizde ve dünyada implant tedavileri ön plana çıkıyor bu yöntem ile hastaların dişleri gereksiz yere kesilmiyor ve ağızda dişsizlik durumunda protezi kullanamama gibi bir durum da oluşmuyor.

Geleneksel yöntemlerin dışında implant, kişinin çok daha iyi konuşma ve yemeği daha iyi çiğneme fonksiyonu sağlar ve dişlerin yüzü ile uyumlu doğal bir yapıya de kavuşmasını sağlar.

Zirkonyum Nedir?

Doğada bulunan pek çok metal ve ametal elementler bulunur. Zirkonyum da özellikle estetik açıdan kullanılan ve doğada bulunan bir metal elementtir. Beyaz renkli bir metal alaşım olduğundan diş tedavilerinde de kullanılır. Türkiye zirkonyum diş, estetiğin önem arz ettiği durumlarda porselen kaplamalara farklı bir seçenek olarak diş hekimliğince tercih edilir. Zirkonyum metali aslında diş tedavisi haricinde de pek çok alanda kullanılır.

Zirkonyum’un kullanıldığı bazı alanlar aşağıdaki gibidir:

  • Askeriye
  • Cam ve Seramik Endüstrisinde
  • Uzay Sanayisi

 

Dişlerin beyaz görünümü gerçekten çok etkileyici bir durumdur. Zirkonyum da sahip olduğu beyaz renginden dolayı da estetik diş tedavilerinde altyapı malzemesi olarak kullanılması tercih edilir.

Zirkonyum Kimlere Uygulanır?

İçerisinde alerjik özellik barındırmadığı için her yaş grubuna uygulanır. Tedavi, 4 gün içinde tamamlanır.

Zirkon Tedavisinin Olumsuz Etkisi Var Mı?

Zirkon kuronları diş etinde herhangi bir soruna sebep olmazlar. Hastanın ağzı hijyenine dikkat etmesi ile diş etinde sorun çıkmaz.

İmplant Üzeri Zirkonyum Yapılabilir Mi?

Bilindiği üzere implantın ana maddesi titanyumdur. İmplant üzeri zirkonyum rahatlıkla yapılır ve bu iki madde herhangi bir etkileşim göstermez. Zirkonyum maddesi doğası gereği sağlam bir maddedir buna bağlı olarak implant üstünde dayanıklılığı da yüksek olur. Diş implantlarında da güçlü performansı görülür.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
Access denied.