İcra Avukatı İle Derdest İcra Dosyaları Hakkında

Ne yazık ki ülkemizde önüne geçilemeyen derdest icra dosyaları sorunu baş göstermektedir. Bu gün itibariyle yaklaşık olarak 20 milyonu aşkın icra dosyası vardır. Ve bu sayıya her gün günde 7 bin icra dosyası daha eklenmektedir.

İcra Avukatı İle Derdest İcra Dosyaları Hakkında
İcra Avukatı İle Derdest İcra Dosyaları Hakkında Tufan
Bu içerik 428 kez okundu.

 

İcra dosyalarının artışına ters orantılı olarak icra dairelerindeki alacak dosyalarında icra tahsil kabiliyeti yok denecek derece azdır. Dolayısıyla alacaklılar mağdur edilmekte ve alacaklarını gününde ve zamanında tahsil edememektedir.

Tüm bu sorunları tespit eden Agâh Hukuk Danışmanlık bürosu, Ankara ve Şanlıurfa merkezli olarak Türkiye genelinde icra hukuku alanında başarılı hizmetler vermektedir. Müvekkillere ait icra dosyalarından alınacak en üst seviyede faydayı göz önünde bulundurmaktadırlar. Çünkü alacak tahsilinin gecikmesi, zaten borçlu tarafından zarara uğratılmış kişinin daha çok zarar uğramasına sebep olacaktır.

Haksız İcra Takibine Karşı Yapılacak İşlemler

İcra takip işlemleri belirli bir sistematik ve belirli bir düzen içerisinde işlemesi gerekir. Bunlardan birinin eksik veya hatalı yapılması, yapılan icra takibinin aksamasına hatta bazı durumlarda iptaline sebep olabilir. Bu sebeple yapılacak olan icra takipleri en iyi icra avukatı vasıtasıyla yapılmalıdır. Çünkü icra hukuku alanında uzman icra avukatı yaptığı ve yapacağı tüm işlemleri usule ve kanunlara uygun olarak yerine getirir. Dolayısıyla, icra avukatının takip edeceği dosyadan dolayı alacaklının zarara uğraması söz konusu olmaz. Haksız yapılan icra takibine karşı itiraz yapılabilir. Borcu olmayan miktar için tarafa başlatılan icra takip yoluna da, icranın başlatıldığı türe göre itiraz veya şikayet yoluna başvurulur.

İcra Dairesi Müdürlüğünde İcra Takiplerinin Başlatılması

Alacakların tahsili amacıyla başlatılacak icra takibinde müracaat yeri icra dairesi müdürlüğüdür. Alacaklı, alacağının tahsil yolunu, örneğin; genel haciz yoluyla takip, kambiyo senetlerine mahsus haciz yoluyla takip ve rehinin paraya çevrilmesi yoluyla takiplerden biri ile icra işlemlerini başlatır. İcra dairesi müdürlüğü borçluya bir ödeme emri gönderir. Ve akabinde icra tahsil kabiliyetinin sağlanması için tüm işlemleri sırası ile tamamlar. Şanlıurfa icra avukatı, Şanlıurfa da bulunan icra dairelerindeki dört ayrı icra dairesinde görev yapmaktadır. Ankara da bulunan icra daireleri ise şuan da otuz üç ayrı icra dairesi olarak görev yapmaktadır. Ankara icra avukatı, bu icra dairelerinin bulunduğu Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Söğütözü mahallesinde bulunan ek binada hizmet vermektedir. Tüm bu konularla ilgili icra ve iflas hukuku alanında Agâh Hukuk Danışmanlıkta görev yapan icra avukatı ve iflas avukatlarından hukuki danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca www.agahhukuk.com adresini ziyaret ederek, tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
Access denied.