betgram betgram

Konya’dan İdlib’e 19 tır yardım malzemesi yola çıktı

Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği tarafından “İdlib Acil Yardım 100 TIR Kampanyası” kapsamında Suriye’nin İdlib kentine 19 TIR yardım malzemesi daha gönderildi.

Konya’dan İdlib’e 19 tır yardım malzemesi yola çıktı
Konya’dan İdlib’e 19 tır yardım malzemesi yola çıktı
Bu içerik 169 kez okundu.
Advert

Konya İHH İnsani Yardım Derneği, Suriye’nin İdlib şehrindeki savaş mağdurlarına yardım edebilmek için “İdlib Acil Yardım 100 TIR Kampanyası” düzenliyor. Yardım kampanyasında gıda, kıyafet, çadır, battaniye gibi insani yardım malzemelerinin İdlib’e ulaştırılması hedefleniyor.

İlk yardım kampanyasında gönderilen 15 TIR'ırın ardından bugün 19 TIR daha gönderilerek toplamda 34 TIR yardım malzemesi gönderilmiş olacak. 19 TIR'ın gönderilmesi dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Konya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, “Bugün burada İdlibli kardeşlerimiz için zulme uğrayan, evleri başlarına yıkılan, yakınlarını kaybeden, kendileri zar zor hayatta kalan, sınırımıza sığınmaya çalışan kardeşlerimize yardım olmak üzere göndereceğimiz 19 TIR'ın uğurlama programındayız. Elhamdülillah 18 TIR demiştik, 19 oldu. Bundan geriye 15-20 gün içerisinde aynı bölgeye 15 TIR göndermiştik. Bugünkü bu TIR'larımızla birlikte sayı 34 olacak” dedi.

Törende konuşan Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın da, “Dünyada adaletsizlik, haksızlıklar yapılmaktadır. Bir taraftan da dünya için güzel şeyler oluyor. İşte burada görülen hareket. Bugün 19 TIR'ın kimisi fiziken bunların toplanmasında, kimisi malı bizzat vererek, kimisi de dua ederek çok güzel bir katkı yaptı. Bu güzel törenin içinde olmaktan ve buna emek veren, katkıda bulunan, katılım yapılan herkese yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dua edilerek, yardım malzemelerinin bulunduğu TIR'lar uğurlandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ
İdlib TIR yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
mobil onay