Mezoterapi Mersin ‘de artık Karakucak Polikliniği’nde!

Mezoterapi Mersin ‘de artık Karakucak Polikliniği’nde!

Mezoterapi Mersin ‘de artık Karakucak Polikliniği’nde!
Mezoterapi Mersin ‘de artık Karakucak Polikliniği’nde! Newstanitim
Bu içerik 419 kez okundu.

 

 

    Mezoterapi ’den faydalanmak isteyen Mersinli’ler, Karakucak Polikliniği’ne başvuruyor. Zayıflamadan güzelleşmeye kadar çeşitli amaçlar için kullanılabilen mezoterapi Mersin ili uygulamaları hakkında detaylar ise haberin devamında!

 

Mezoterapi Nedir?

 

    Mezoterapiye öncelikle kelime anlamıyla bakacak olursak, orta deri tedavisi olarak bilinmektedir. Mezoterapi uygulamasındaki temel amaç, tedavi etmek istenilen soruna en uygun çözüm önerisini bulmak ve bunu ince iğneler yardımıyla deriye enjekte edip problemi çözmektir. Uygulamadan önce cilde anestezik krem sürülür ve tedavi acısız ve sonucunda da ağrısız olarak tamamlanması, konfor içinde geçmesidir. Ortalama 15 dakika uygulanan bu yöntemde kısa süreli sonuçlar elde edilir ve bütün dünyada uygulanan bir tedavi haline gelmiştir.

 

Mezoterapi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

    Mezoterapi Mersin ili içerisinde uygulayıcısı olan Karakucak Klinik ile yapılan görüşmeler sonucunda, mezoterapi uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir öğrendik. Mezoterapiden sonra genellikle uygulama yapılan alanda morarmalar meydana gelir. Oluşan bu morluklar genellikle küçük boyutlu olur ve birkaç gün içerisinde de geçer. Mezoterapi uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken en önemli şey aslında denize ya da suya bir hafta kadar girilmemesi gerektiğidir. Bu süreçte ayrıca güneşten de korunmalıdır solaryuma girilmemelidir. Tedavi bölgesi korunmalıdır yani.

 

Mezoterapi Herkese Uygulanabilir mi?

 

    Mezoterapi Mersin ili içerisinde yaptıracak olan kişilerden herkese uygulanamamaktadır. Mezoterapi yapılabilmesi için bazı şartlar gereklidir. Aşağıda uygulanamayacak kişiler ve durumlar belirtilmiştir.

 

 • Gebeler,
 • Emziren anneler,
 • Felçliler,
 • Kanser hastaları,
 • Kan pıhtılaşma problemi olanlar,
 • Böbrek hastaları,
 • Kalp hastalığı olanlar.

 

Mezoterapi Hangi Durumlarda Sık Kullanılır?

 

 1. Cilt yaşlanmalarında ve buna bağlı sarkmalarda,
 2. Deri çatlaklıkları,
 3. Leke tedavileri,
 4. Selülit,
 5. Saç dökülmeleri, saç tedavileri,
 6. Gözaltında oluşan morluklar ve gözaltı torbaları,
 7. Alerjik,
 8. Vücudun çok yağlı kısımları,
 9. Saç dökülmeleri,
 10. Yüz gençleştirme,
 11. Bölgesel yağlanmalar,
 12. Selülit tedavisinde sık başvurulur.

 

Mezoterapi Selülit Tedavisi

 

    Her yaşta karşılaşılan selülit problemi, hormonların büyük etkisiyle meydana gelen bir lenf problemidir. Mezoterapi, cilt altında iletilmekte olan maddelerin, selülit olan bölgelerde kan akışının hızlanması, dolaşımın düzene sokulması, sertleşme problemi olan bağlar ve yağ dokusunun çözülmesi; selülit mezoterapilerinin hafiflemesini sağlamaktadır. Tedavi ortalama 4-10 hafta kadar sürmektedir. İnce iğneler kullanılır ve bu işlem ile ağrı da hissedilmemektedir.

 

Bölgesel Yağlanmalar

 

   Bel, bacak bölgelerinde, kolda ve karında bölgesel yağlanma gibi problemlerde mezoterapiye başvurulmaktadır. Uygulama sırasında yağ dokuları yakılmaktadır ve böylelikle bölgesel yağlanmalardan da kurtulunuz.

 

Skar Tedavisi ve Diğer Yüz İşlemleri

 

    İnce çizgiler, matlıklarda ve lekelerde uygulanan yüz mezoterapileri hem acısızdır hem de yan etkisizdir. Kısa süre içerisinde sonuçlar yüksek oranda gerçekleşir ve mezoterapi ile istenen lifler de enjekte edilmiş olur.

 

Ciltteki kollajenler ağrısız olarak yüzde tamamlanır, yapıldıktan sonra da sonuçlar gösterilmeye başlar. Kollajen ve elastin gibi önemli olan yapıtaşlarında yüz mezoterapisi, ciltte sağlıklı bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Acı duyma ihtimali ortadan kaldırılmış olur.

 

Yüz Mezoterapisinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

 • Sigaraya bağlı olarak gelişen ve ciltte meydana gelen hasarların tamir edilmesi,
 • Güneşte zarar görmüş olan cildin sağlıklı bir yapıya dönüşmesi,
 • Ciltte oluşan sarkmaları kaldırır,
 • Yanık izlerinin önüne geçer.

 

Eğer cilt bakımı yaptırmak istiyorsanız siz de ya da Mezoterapi Mersin ili içerisinde mezoterapi yaptırmak istiyorsanız eğer https://www.karakucakklinik.com web sitemizi ziyaret edebilir ve gerekli olan bütün bilgilere sahip olabilirisiniz. Eğer siz de mezoterapiyle tanışmak istiyorsanız, mezoterapi fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Cilt bakımı için en iyi çözün Karakucak Klinik, fırsatları kaçırmayın!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
mobil onay