Elazığ'daki depremin bilançosu açıklandı

AFAD, ilk belirlemelere göre Elazığ'daki depremde hayatını kaybedenlerin sayısını 6 olarak açıkladı. Öte yandan Malatya Valisi Aydın Baruş, "Malatya'daki depremde maalesef toplam 5 vatandaşımızı kaybettik." ifadelerini kullandı.

Elazığ'daki depremin bilançosu açıklandı
Elazığ'daki depremin bilançosu açıklandı
Bu içerik 159 kez okundu.
Advert

AFAD, ilk belirlemelere göre Elazığ'daki depremde hayatını kaybedenlerin sayısını 6 olarak açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu depreme ilişkin yaptığı ilk açıklamada ölenlerin sayısını 4, yaralıların sayısını 84 olarak açıklamıştı.

MALATYA VALİSİ: 5 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK

Malatya Valisi Aydın Baruş, "Malatya'daki depremde maalesef toplam 5 vatandaşımızı kaybettik" ifadelerini kullandı.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Artçı sarsıntıların sürdüğünü dile getiren Bakan Soylu, yaralıların bilgilerini de AFAD Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve valiliklerin açıkladığını, gelen bilgileri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceklerini kaydetti.

Soylu, ilk olduğu andan itibaren depremi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettikleri ve gelen bilgileri de paylaştıklarını belirterek, "Elazığ'a gidiyoruz Sağlık Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımızla birlikte. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Vatandaşımızdan bir tek istirhamımız var, cep telefonunu çok fazla deprem anında kullanmamak, iletişim hatlarını meşgul etmemek. Kullanılacaksa mümkünse kısa mesaj veya internet hatları üzerinden konuşmak en doğrusu. Biz doğru bilgiyi kısa aralıklarla aktarmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Bakan Soylu, Diyarbakır dahil bölgedeki arama ve kurtarma timleri, çadır ve diğer ihtiyaçlara yönelik sevkiyatların hemen başladığını belirterek, "Bunu seviye 3 olarak belirledik. Seviye belirlendiği andan itibaren de bütün ekiplerimiz harekete geçtiler. Türkiye acil müdahale planı bize ne diyorsa biz aynı şekilde uygulamaya devam ediyoruz." dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ
Elazığ deprem Son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
bonus veren siteler