Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk diş hekimliği ( Pedodonti), 0 ila 16 yaş aralığındaki yaşlarda çocukların, diş ve ağız sağlığı ile ilgilenen, diş hekimliği alanına denmektedir.

Çocuk Diş Hekimliği
Çocuk Diş Hekimliği Yalın Haberler
Bu içerik 344 kez okundu.

Çocuk diş hekimliği ( Pedodonti), 0 ila 16 yaş aralığındaki yaşlarda çocukların, diş ve ağız sağlığı ile ilgilenen, diş hekimliği alanına denmektedir. Çocuk diş hekimliği kliniğimizde, çocuk sağlığı ve çocuk hastalıkları, teşhis ve tedavi programları pedodonti uzman hekimleri tarafından yapılmaktadır.

 Çocuk Dişleri İlk Olarak Ne Zaman Fırçalanmalıdır?

 Bebeklerin ağızlarında dişlerin görülmeye başlaması ile birlikte ( yaklaşık olarak 6. Ay ) anne ve babalar, temiz, gazlı bir bez veya parmak fırçası ismi verilen fırça yardımı ile, bebeklerin dişlerini fırçalamalıdır.

 Fırçalama faaliyeti, çocukların yaş aralığı ile uyumlu olacak, uygun bir fırça tercih edilerek, sabah ve akşam olacak şekilde, günde iki kez fırçalanmalıdır. Çocukların 9 yaşında dek motor fonksiyonları gelişmemiş olduğu için, diş fırçalama işlemini etkin bir biçimde yapamayabilirler. Bu noktada, anne babaların çocuğa yardımcı olmaları oldukça mühimdir.

 Çocukların İlk Diş Hekimi Tecrübeleri

 Çocuklar için ilk diş hekimine muayene oldukları dönem, yaşam boyu unutmadıkları, diş hekimleri hakkındaki ilk görüşlerini belirlemelerinde etkili olan, oldukça mühim bir dönemdir. Bu sebeple, bu mühim dönemde, çocukların, iletişim, tanı ve tedavi ile ilgili eğitim almış, tecrübeli kişilerden destek alması, çocuğun diş hekimliği faaliyetlerine karşı olumlu bir tavır ve düşünce geliştirmesi açısından oldukça önemlidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx