Davutoğlu'ndan Abdullah Gül'e 'siyasal İslam' tepkisi: Ezberci buluyorum

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'Siyasal İslam tüm dünyada çöktü' değerlendirmesini ezberci bulduğunu söyledi.

Davutoğlu'ndan Abdullah Gül'e 'siyasal İslam' tepkisi: Ezberci buluyorum
Davutoğlu'ndan Abdullah Gül'e 'siyasal İslam' tepkisi: Ezberci buluyorum
Bu içerik 428 kez okundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bilkent Üniversitesi'nde gençlerle bir araya geldiği söyleşide gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Söyleşi katılımcılarından birisinin "11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'Siyasal islam tüm dünyada çöktü' ifadelerine görüşleriniz nelerdir?" sorusuna da yanıt veren Davutoğlu, "Çok ezberci bir tutum olarak görüyorum bunu" tepkisini gösterdi.

GÜL'E ESED VE SİSİ ÜZERİNDEN TEPKİ GÖSTERDİ

Davutoğlu "siyasal İslam'a" ilişkin düşüncelerini şu cümlelerle ifade etti: "Trump'ın zihni, siyasallık bakımından ve Hristiyanlığın siyasal kullanımı açısından İslam dünyasındaki liderlerin çok daha ötesindedir. Yine Netanyahu'nun zihni için de, Yahudiliğin siyasetle ilişkisi bağlamında aynı durum söz konusudur. Biz niye Trump'a Siyasal Hristiyan, Netanyahu'ya Siyasal Yahudi demiyoruz da, Müslüman dünyada din ile siyaset ilişkisini tanımlamak gerektiğinde Siyasal İslam diyoruz? Bir kere bunu sorgulamak gerek. Çok ezberci bir tutum olarak görüyorum bunu. Ne zaman Trump Siyasal Hristiyan olarak tanımlanır ve sorgulanırsa, bu tarafta da aynısını yapabiliriz. Bütün Orta Doğu coğrafyasında bir sıkıntı var. Siyasal İslam başarısız oldu demek, Sisi gibi bir darbecinin, Esed gibi kendi halkını katleden birisinin başarısı anlamında mı söylenir?"

Kalın, Abdullah Gül'ün yaptığı görüşme açıklamasına tepki gösterdi: Sözleri gerçeklikle bağdaşmıyorKalın, Abdullah Gül'ün yaptığı görüşme açıklamasına tepki gösterdi: Sözleri gerçeklikle bağdaşmıyor Abdullah Gül'den başkanlık sistemine eleştiri: İstemedim, tercihim parlamenter sistemden yanaAbdullah Gül'den başkanlık sistemine eleştiri: İstemedim, tercihim parlamenter sistemden yana Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut "darbe" söylentilerini doğrulayıp Abdullah Gül'ü işaret etti

Haber Videosu

: Davutoğlu'ndan Abdullah Gül'e 'siyasal İslam' tepkisi: Ezberci buluyorum
Davutoğlu'ndan Abdullah Gül'e "siyasal İslam" tepkisi: Ezberci buluyorum - Haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
mobil onay