Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yarın Hocalı katliamının 28. yıl dönümünü yâd edeceğiz. Masum, yaşlı, kadın çocuk demeden 20. yüzyılın en büyük vahşetlerinden biri işlenmiştir. 106'sın kadın, 63'ü çocuk olmak üzere toplam 613 kardeşimiz hunharca şehit edilmiştir. Tarihe 'siyah gece' olarak geçen Hocalı katliamını unutmadık, unutmayacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Bu içerik 109 kez okundu.
Advert

Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 8. Toplantısı nedeniyle Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Zagulba Sarayı’nda resmi törenle karşılandı. İki lider başbaşa görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

Sayın Cumhurbaşkanı aziz kardeşim, kıymetli heyet üyeleri öncelikle sizleri en kalbi duygularla, şahsım, milletim adına selamlıyorum. Bakanlarımız kendi aralarında görüşmeleri yaptılar. Biz ise ikili görüşmelerimizi etraflıca ele aldık. Türkiye Azerbaycan arasında siyasi, ekonomik, ticari, kültürel alanlarda birçok dayanışmayı hep yaşadık, hep yaşıyoruz. Nerede eksiğimiz var, geleceğe nasıl yürüyeceğiz bunları konuşma fırsatı bulduk. Siyasi bakımdan zaten en üst düzeydeyiz.

'ŞU ANDA BAMBAŞKA BİR AZERBAYCAN VAR'

Sayın Aliyev'in vizyoner liderliğinde Azerbaycan'ın refah ve istikrarı çok açık ve net kendini göstermekte. Bundan sonraki süreçte de bunun devamını göreceğiz. 9 Şubat'ta yapılan seçimlerin kardeş Azerbaycan için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ben 20 yıl öncesinin Azerbaycan'ını düşünüyorum, bir de bugünkü Azerbaycan'ı düşünüyorum. Mukayesesi kabil değil. Şu anda bambaşka bir Azerbaycan var. Altyapısı, üstyapısıyla sürekli değişen, gelişen bir Azerbaycan var. Azerbaycan ekonomisinin kaydettiği gelişme reform çalışmalarının ne kadar isabetli olduğunu da ortaya koymakta. Enerji dışı sektörlerin yüzde 3,5 büyümesi, bu sektörlerdeki ihracatın yüzde 14 artması tesadüfi değildir. Azerbaycan'ın yakaladığı bu olumlu ivmeyi sürdüreceğine inanıyorum.

'25 YILDIR BU OYALAMA TAKTİKLERİ NİÇİN?'

Savunma sanayi alanında işbirliğimizi geliştirmemiz büyük önem arz ediyor. Barış Pınarı operasyonunda Azerbaycan hükümeti ve halkıyla tek millet iki devlet olduğumuzu dünyaya göstermiştir. Özellikle merhum Bahtiyar Vahapzade'nin 'Annem' dediği Karabağ, Azerbaycan kadar bizim de meselemizdir. Yukarı Karabağ sorununun toprak bütünlüğü ile çözüme kavuşturulması en büyük arzumuzdur. Azerbaycan'a verdiğimiz desteği bundan sonra da sürdüreceğiz. Minsk'in samimi davranmadığını açıkça ifade etmek durumundayım. 25 yıl oldu bu oyalama taktikleri niçin? Bunun üzerinde durmak gerekiyor. Yarın Hocalı katliamının 28. yıldönümünü yâd edeceğiz. Masum, yaşlı, kadın çocuk demeden 20. yüzyılın en büyük vahşetlerinden biri işlenmiştir. 106'sın kadın, 63'ü çocuk olmak üzere toplam 613 kardeşimiz hunharca şehit edilmiştir. Tarihe 'siyah gece' olarak geçen Hocalı katliamını unutmadık, unutmayacağız. Katliamı bir kez daha şahsım ve milletim adına lanetliyoruz. Dün şehit olan İbrahim kardeşimize Allah'tan rahmet, Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan azerbaycan cumhurbaşkanı ilhan aliyev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
mobil onay