betgram betgram

Arıza Tespit Cihazları Kullanım Alanları

Çok hızlı bir şekilde gelişim gösteren otomobil teknolojisi, yeni marka ve modellerin artmasıyla çok daha büyük teknoloji ile yayılım göstermektedir.

Arıza Tespit Cihazları Kullanım Alanları
Arıza Tespit Cihazları Kullanım Alanları editor
Bu içerik 146 kez okundu.
Advert

Çok hızlı bir şekilde gelişim gösteren otomobil teknolojisi, yeni marka ve modellerin artmasıyla çok daha büyük teknoloji ile yayılım göstermektedir. Eski otomobillerde ki mekanik düzen yerini elektroniğe bırakmıştır. Oluşan arızaların daha profesyonelce ve hızlı çözümü de bu yönde şekillenmiştir. Otomobillerin elektroniğe dönmesi ile oluşan arızaların da tespit edilmesi bir hayli zorlaşmıştır. Mekanik olarak çözüm sağlayan otomobil ustaları, elektronik beyinli araçların tamiri konusunda maalesef yetersiz kalmaktadır. İşte bu ihtiyaç doğrultusunda yetkili servislerin kullandığı ancak özel servislerin ulaşmakta maddi açıdan çok zorluk çektiği arıza tespit cihazlarını, ihtiyaç doğrultusunda bazı şirketler arıza tespit cihazları geliştirerek, aynı yetkili servislerin kullandığı gibi cihazlar üretmeyi başarmıştır. Tüm dünya genelinde bu cihazlar özel servislerin kullanımına sunulmuştur. Nitro Mekatronik Türkiye ihtiyacını bu doğrultuda karşılayabilmek için çalışmalara başlamış ve bu çalışmaların meyvesini kullanıcılar tarafından çok olumlu geri dönüşler alarak sürdürmüştür. Nitro Mekatronik arıza tespit cihazları konusunda en iyi olmayı başarmıştır. Türkiye’deki ihtiyaçları giderme konusunda şuan zirve noktasını yaşamaktadır. Sunmuş olduğu En iyi arıza tespit cihazı ile araç onarımı yapan servislerin odak noktası olmuştur.


Arıza tespit cihazları nedir ve ne işe yarar?


Yeni model araçlarda birçok farklı elektronik kontrol ünitesi bulunmaktadır. Araca ait tüm bilgiler burada görev almaktadır. Eğer aracımız bir arıza verirse sistem otomatik olarak sensör lamlaları vasıtası ile kullanıcıya iletilmekte ve uyarılmaktadır. Yani problem Ecu (elektronik kontrol ünitesi)’de yer almaktadır. Arıza tespit cihazları ile Ecu ile bağlantı kurularak problemin kaynağına inilmektedir.

Nitro Mekatroniğin sunmuş olduğu universal profesyonel arıza tespit cihazı, araçta oluşan tüm arızaları tespit ederek, o sorunu gidermekte veya giderme konusunda yönlendirmelerde bulunmaktadır. Arıza kodlarını okuma ve silmeden arıza detaylarını incelemeye ve yetkili servisler gibi online programlama, Scn kodlama gibi işlemleri gerçekleştirmektedir. Birçok marka ve modelde bu cihazlar ile sorunsuz şekilde bağlantı kurulup sorunlar çözüme kavuşturulmaktadır. Cihazların içerisinden çıkan yardımcı kablolar veya aletler de kulanıcıların işlerini bir hayli kolaylaştırmayı başarmaktadır. Nitro Mekatronik satış ve teknik destek ekibi ile hizmet vermeye son hızıyla devam etmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay: Çatışma riski doğurur
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Barış Pınarı Harekatı açıklaması
mobil onay