SEO Nedir?

SEO Nedir?

SEO Nedir?
SEO Nedir? Newstanitim
Bu içerik 152 kez okundu.

 

Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO (Search Engine Optimization), web sitelerinin kullanıcı aramalarında üst sıralarda yer alarak dikkatleri üzerine çekebilmesi için yapılan çalışmalar bütünüdür. SEO sayesinde markanızın performansını arttırabilir, web sitesinize çok daha fazla insan çekebilirsiniz.

SEO Neden Gerekli?

Arama motorunu sonuç sayfanızada (SERP) ilk sayfada çıkan içerikler her zaman avantajlıdır. İstatistiklere göre ilk sayfada çıkan ilk üç içerik her zaman en çok tıklanma alır. Fakat burada en önemli nokta fazla ziyaretçinin sitenize uğramasından ziyade nitelikli ziyaretçinin sitenize uğramasıdır. SEO uygun stratejiler geliştirerek sizi doğru kullanıcıyla buluşturacaktır. Siz de sizi doğru ve nitelikli kullanıcıyla buluşturacak bir SEO ajansıyla çalışarak rakiplerinizden ayrışabilirsiniz.

Arama Motorları Nasıl Çalışmaktadır?

SERP’teki sıralamayı belirleyen bir çok faktör bulunmaktadır. Alaka düzeyi, kişiselleştirme ve yetki bu faktörlerden en önemlileridir. Arama motorunun amacı kullanıcıya her sonucu sunmak değil en alakalı içeriği sunmaktır. Bu yüzden arama motorları, bazı kurallar dahilinde web sitelerine kalite puanları vermektedir.İyi bir kullanıcı deneyimi ( UX ) Google için oldukça önemlidir. Aynı zamanda kişiselleştirme noktasında kaydedilen kullanıcı bilgileri, konum bilgileri de oldukça önemlidir.

Arama Motorları kullanıcılara alakalı sonuçlar sunabilmek için neredeyse her sene algoritma geliştirerek en doğru sonuçları sunmaya devam etmeye çalışır. Herkes firmasının veya işletmesinin sunulan bu sonuçlarda ilk sıralarda yer alabilmesini ister. Bu noktada doğru ve kaliteli SEO hizmeti en önemli noktadır.

SEO ile İşimi Geliştirebilir Miyim ?

SEO sayesinde organik trafiğinizin kendiliğinden artış göstermesini beklemek yerine doğru çalışmalarla web sitenizin potansiyelini arttırarak kullanıcının dikkatini çekebilirsiniz. Zaman kaybetmeden trafiğinizi arttırabilir, sitenize nitelikli ziyaretçi çekebilirsiniz. İyi bir SEO çalışması sitenizin kalite puanını arttıracaktır. Fakat şunu belirtmeliyiz ki SEO çalışmaları süreklilik gerektiren bir çalışma bütünüdür. SEO çalışmalarının meyvelerini toplayabilmek için sabırlı olmanız gerekmektedir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
mobil onay Betboo