Hifu Yöntemi ile Ameliyatsız Yüz Germe

HIFU yöntemi ile yüz germe, ses dalgaları kullanılarak gerçekleştirilen ameliyatsız bir tedavi Yöntemidir.

Hifu Yöntemi ile Ameliyatsız Yüz Germe
Hifu Yöntemi ile Ameliyatsız Yüz Germe editor
Bu içerik 228 kez okundu.

HIFU yöntemi ile yüz germe, ses dalgaları kullanılarak gerçekleştirilen ameliyatsız bir tedavi Yöntemidir. Fokus Ultrason yöntemi olarak da bilinen Hifu yöntemi, odaklanmış ses dalgalarının cilt tabakasını aşarak dokunun derinlerine ulaşmasıyla gerçekleştirilmektedir. Risk oranının düşük olması, iyileşme süreci olarak tanımlanan ve kişinin sosyal hayatına geri dönmesi için gereken bir sürenin bulunmaması, hasta açısından konforlu bir yöntem olması gibi avantajları nedeniyle oldukça sık tercih edildiği söylenebilmektedir.

Yöntemin kaş, gıdı, ağız çevresi ve dekolte bölgesi gibi geniş bir uygulama bölgesi olması, ameliyatsız gençleşmek isteyen kişiler için tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Ameliyatsız bir şekilde derin dokularda etkili sonuç veren tek yöntem olması ve işlemin etkinliğinin FDA tarafından onaylanması, uygulamayı diğer ameliyatsız yöntemlerden ayırmaktadır.

Hifu yönteminden etkili bir sonuç alınabilmesi için genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Seans süresi ise uygulamanın gerçekleştirileceği bölgenin genişliğine göre 30 dakika ila 1 saat arasında değişiklik göstermektedir. Kişi için kaç seans gerekeceği, yapılacak ön muayenenin sonunda hekim ve hastanın ortak çalışması neticesinde belirlenmektedir.

HIFU Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Fokus Ultrason uygulaması, anestezi işlemine ve kesi açılmasına gerek olmadan gerçekleştirilen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Uygulama sırasında hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmemektedir. Hifu yöntemi uygulama süreci ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

  • Uygulama yapılacak bölgeye göre ulaşılması gereken derinlik değişebilmektedir. Bu nedenle uygulama bölgesi belirlendikten sonra başlık belirlemesi yapılmaktadır. Derinlik 9 mm ile 1.5 mm arasında değişiklik gösterebilmektedir.
  • Uygulama sürecinde cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmemektedir. Dokuların derinliklerinde ortaya çıkan ısı artışı ile onarıcı hücreler ve kollajen yapımı uyarılmaktadır. Bu sayede ciltte sıkılaşma ortaya çıkmaktadır.

Uygulamanın ilk sonuçları seansın ardından hemen görülse de, asıl sonuçların alınması için belirgin bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu kapsamda fark edilir sonuçların ilk 1 ayın sonunda, tedaviden beklenen sonuçların ise ikinci aydan itibaren görülebileceği kabul edilmektedir.