Bilecik’in Geçmişine Yolculuk

Marmara bölgesinde yer alan ve geçmişi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanan Bilecik, tam bir medeniyetler şehri. Mısırlılar ile başlayan yerleşik hayatı, Frigler, Persler, Roma, Bizans gibi pek çok uygarlıkla devam etmiş, oldukça köklü bir şehir.

Bilecik’in Geçmişine Yolculuk
Bilecik’in Geçmişine Yolculuk editor
Bu içerik 250 kez okundu.

Marmara bölgesinde yer alan ve geçmişi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanan Bilecik, tam bir medeniyetler şehri. Mısırlılar ile başlayan yerleşik hayatı, Frigler, Persler, Roma, Bizans gibi pek çok uygarlıkla devam etmiş, oldukça köklü bir şehir. Eğer Bilecik iline geldiyseniz Bilecik oto kiralama ile sahip olacağınız bir araçla bu eşsiz uygarlıkların miras olarak bıraktığı tarihi yapıları gezebilir, türbelerini ve camilerini ziyaret edebilirsiniz.

Bilecik kültürel mirasların korunmaya alınması için uğraşılan bir şehir. 800 yıl önce Bilecik’e yerleşen ve Osmanlı Devleti’nin kurulmasına öncülük eden Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi, bugün pek çok kişi tarafından anılmakta ve türbesi ziyaret edilmektedir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin dikkatini çeken Ertuğrul Gazi Türbesi Saygı Nöbeti ise izlenmeye değer. Bunun yanı sıra Bilecik ili Şeyh Edabali gibi bir din bilginini de yetiştirmiş bir şehir. Eğer siz de hem Ertuğrul Gazi hem de Şeyh Edebali türbelerini ziyaret etmek istiyor ve Bilecik’in eşsiz tarihinde kaybolmak istiyorsanız Bilecik araç kiralama ile her yeri rahatlıkla gezebilirsiniz.

Bilecik ili tarihi geçmişi yanında doğal güzellikleri ile de göz kamaştırmaktadır. Doğa sporları sevenler için harika yürüyüş yolları ve kamp alanları mevcut. Bozcaarmut Göleti, her yıl kamp yapmaya gelen sakinlerini ağırlamakta. Ancak Bilecik’i doyasıya gezmek, tarihine gitmek, doğası ile buluşmak için bir araba gerekli. Eğer Bilecik ilini gezmek istiyorsanız ve Bilecik rent a car firmalarını nereden bulabilirim diye düşünüyorsanız endişe etmenize gerek yok. Online olarak bu şehre gelmeden önce rezervasyon yaptırabilirsiniz. Araç kiralamak için gezgin724.com’dan dilediğiniz aracı dilediğiniz sürece kiralayabilirsiniz. Bilecik’e ister iş seyahati ister gezmek için gelin günlük araç kiralama ve pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
mobil onay Betboo