Göz Altında Bulunan Morluklara Işık Dolgusu ile Veda Etmek

Göz Altında Bulunan Morluklara Işık Dolgusu ile Veda Etmek

Göz Altında Bulunan Morluklara Işık Dolgusu ile Veda Etmek
Göz Altında Bulunan Morluklara Işık Dolgusu ile Veda Etmek Newstanitim
Bu içerik 134 kez okundu.

 

Artık kapatıcı amacıyla ortaya çıkan ürünlerin; göz altı morluklarını ve şişliklerini çözemediği biliniyor. Göz altında oluşan morluk ve şişlikler için sıklıkla tercih edilen göz altı ışık dolgusu,  kapatıcı ürünlerin önüne geçerek kesin bir çözüm sağlıyor. Göz altında gözüken şişkinliği en aza indirmeye çalışan bu estetik yönteminin sağladığı avantajlar sayesinde, birçok kişi tercih etmektedir. Biz de göz altı ışık dolgusu Ankarada merak edilen soruların cevaplarını vermek için bilgilendirici bir yazı yazdık.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Hyaluronik jel olarak isimlendirilen ve doğal bir şekilde vücut tarafından üretilen asit dolgusunun kullanılarak göz altı torbalarının, çöküklüklerin ve sıklıkla görülen morukların giderilmesi için göz altı ışık dolgusu ismini verdiğimiz işlemin uygulanmasıdır.  Çoğu dolgu malzemesinde ve uygulamasında olduğu gibi vücudun bünyesine kabul ettiği doğal maddeler ele alınır. Işık dolgusu malzemeleri sadece bu bölgelerde kullanılabilen malzemeler olmaktadır.

 

Göz Altı Işık Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Göz altında bulunan morluk ve şişme probleminden kurtulmak isteyen kişiler başvurabilir. Ancak bazı rahatsızlıklarda uygulanması zorunlu bir işlem olmaktadır. Sıralanacak olan problemlerden birini yaşıyorsanız, beklemeden ışık dolgusu işlemine başvurmanızı öneririz.

  • Uygulama, yaşlanma nedeniyle göz altı bölgesinde oluşan rahatsızlıkları önlemek veya en aza indirmek amacıyla uygulanır.
  • Göz altında koyu halka veya karanlık görüntü problemi yaşayan herkes başvurabilir.
  • Gözlere yansıyan boş, uykusuz ve yorgun ifadeden rahatsızlık duyan kişiler de başvurabilir.
  • Alt göz kapağında bulunan yağ cephelerinden kurtulmak isteyen kişiler de başvurabilir.
  • 18 Yaşın üzerinde olan herkese uygulanabilir, ancak hamilelik veya emzirme döneminde belirlenen bölgelere ışık dolgusu yapılmaz.

 

Işık Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Uygulama esnasında lokal anestezi kullanmak oldukça mühimdir. Uygulama esnasında göz çevresinde bulunan bölgeler; antiseptik solüsyonla temizlenir ve lokal anestezi uygulanır. Ayrıca dolgunun içeriğinde lokal anestezik madde olmaktadır. Bu sayede işlem sırasında kişi ağrı veya acı hissetmemektedir.

Göz altı ışık dolgusu, diğer dolgu yöntemlerinden farklı bir şekilde deri altına değil kemik üzerine yapılmaktadır. Kapalı uçlu kanüllerle jel kıvamında bulunan dolgu maddesi yavaş bir şekilde belirlenen bölgeye enjekte edilmektedir. İşlem ortalama olarak 35 dakika gibi kısa bir işlem olmaktadır. Dolgunun tüm dokuya dağıtılması önemlidir ve dağıtılırken eşit bir şekilde dağıtılması gerekir. Bu nedenle işlem sonrasında hafif hareketler kullanılarak bölgeye masaj uygulanması gerekir.

Göz altı Işık Dolgusu Redensity II Nişantaşı I İstanbul

Göz Altı Işık Dolgusu İşleminin Zararı Var mıdır?

Bu dolgu işlemi sayesinde, vücut içine doğal olan bir madde enjekte edildiğinden hastaya herhangi bir zararı olmamaktadır. Dolgu maddesi belirli bir zamandan sonra kendi kendini yok edecektir. Ayrıca göz altı ışık dolgusu yaptıran kişiler; uygulama esnasında veya sonrasında hiç bir şekilde acı çekmediklerini söyler.

Dolgu işlemi öncesinde belirlenen bölgeye bir miktar anestezik krem veya lokal anestezi uygulanır. Ayrıca dolgu maddesi içinde de anestezik madde olduğunu daha önce belirtmiştik. Bu kapsamda ince iğneler ile dolgu yapılırken kişiler, hiç bir şey hissetmez ve sonrasında günlük hayatlarına geri dönebilirler.

Göz altı ışık dolgusunun tek riski ödemdir. Kemik üzerine iğne batırılarak işlem yapılmasından dolayı hassas cilde sahip kişilerde ödem gelişebilir. Ancak bu ödem kısa bir süre içerisinde kendiliğinden yok olacaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu İçin Nerden Yardım Almalıyım?

Morluk ve şişlikleri yok eden veya en aza indiren ışık dolgusu Ankara ilinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. www.drbuketyildirim.com sitesini ziyaret ederek işlem süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda siteden farklı uygulamalar hakkında da bilgi alabilmeniz mümkündür.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
İsveç 5G’ye geçti! 5G nedir ne işe yarar?
Instagram videolarına reklam geliyor
Instagram videolarına reklam geliyor
mobil onay Betboo