Kapadokya Turunda Olmazsa Olmaz Balon

Herkesin kesinlikle bir kere gitmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Türk turizminin en popüler şehirlerinden biri Kapadokya’dır. Kapadokya balon turu günü birlik yapılır.

 Kapadokya Turunda Olmazsa Olmaz Balon
 Kapadokya Turunda Olmazsa Olmaz Balon editor

Herkesin kesinlikle bir kere gitmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Türk turizminin en popüler şehirlerinden biri Kapadokya’dır. Kapadokya balon turu günü birlik yapılır. Yükseklik korkusu olmayan herkes binmek istemektedir. Balon zannettiğinizden daha çok yükselir. Balonun uçması içinde ki havanın ısınması ile gerçekleşir. Balon içindeki hava soğudukça da tam aksi alçalır. Bu ünlü Kapadokya balonlarını uçurmak için güçlü ve büyük vantilatörler ile balon şişirilir daha sonra o hava ateş ile ısıtılır. Üç ana parçadan oluşmaktadır. İlki kubbe yani balonun kendisi. İkinci parçası sepet. Sepet, hasırdan yapılır ve insanların bineceği yerdir. Üçüncü parça ise burner. Burner, sıvı olan propanı gaza çevirir ve ateşler. Bu olay da balondaki havayı ısıtır. Kapadokya balon turu fiyatı her bütçeye göre uygundur. Balon seyahatleri bir buçuk ya da üç saat arasında yapılmaktadır. Bu seyahatler oldukça keyifli geçmektedir. Tabii yüksekten korktuğu halde merak ettikleri için binenler de mevcut. Onlar için zorlu bir yolculuk olmakta. Ama keyif alarak seyahat yapanlar Kapadokya’nın eşsiz manzarasını saatlerce izleme imkanına erişecektir. Bu seyahat insan ömründe en az bir kere yapılması gereken bir etkinliktir.

Mevsimlere Göre Kapadokya

Kapadokya günlük tur her mevsimde bir başka güzeldir. Kışları Kapadokya’ya gitmek soğuk açısında zor olabilir.  Ama bembeyaz bir manzara ile baş başa kalacaksınız. Yazları ise aynı şekilde zordur. Hava çok sıcak olduğu için sizi balon turu biraz zorlayabilir. Ama elbette balon turu eşsiz bir deneyimdir. Bahar aylarında Kapadokya ise en çok ziyaret edilmesi gereken aylardır. Hem soğuk hem sıcak sizleri zorlamaz. Oldukça güzel bir tatil geçirmenizi sağlar. Balon turlarında nisan, mayıs, eylül ve ekim ayları en çok tercih edilen aylardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu talimat verdi! CHP heyeti İzmir'deki depremin ardından bölgeye hareket etti
Kılıçdaroğlu talimat verdi! CHP heyeti İzmir'deki depremin ardından bölgeye hareket etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis görüştü
mobil onay Betboo