SPOR
Giriş Tarihi : 09-11-2020 08:23   Güncelleme : 09-11-2020 08:23

Arsenal Defans Hattında Şikâyet

Arsenal savunucusu William Saliba, bu sezon kadroya katıldığından beri sadece iki maç günü kadrosu yaptı; Mikel Arteta, ocak ayında bir kredi hareketinin bir olasılık olabileceğini sözlerine ekledi; Topçuların patronu, döndüğünden beri etkisinden dolayı Mohamed Elneny'yi övdü.

Arsenal Defans Hattında Şikâyet

Arsenal savunucusu William Saliba, bu sezon kadroya katıldığından beri sadece iki maç günü kadrosu yaptı; Mikel Arteta, ocak ayında bir kredi hareketinin bir olasılık olabileceğini sözlerine ekledi; Topçuların patronu, döndüğünden beri etkisinden dolayı Mohamed Elneny'yi övdü. Mikel Arteta, William Saliba'nın durumundan bıktığını itiraf etti ve savunmacı, imzaladıktan sonra bir yıldan fazla bir süre sonra hala Arsenal için ilk maçına çıkmayı bekliyor.

Saliba, Temmuz 2019'da Saint-Etienne'den 27 milyon sterline Emirates Stadyumu'na geldi. 2019-20 sezonunu Ligue 1 kulübünde ödünç olarak geçirdi, ancak tüm yarışmalarda sadece 17 maça çıktı. 19 yaşındaki oyuncu, bu kampanya için Topçuların kadrosuna dahil edildi, ancak sahada bir dakika bile geçirmedi ve Avrupa Ligi kadrosunun dışında kaldı. Saint-Etienne, Arsenal'i Son Tarih Günü'nde Saliba'yı Fransa'ya geri gönderme anlaşmasından geri dönmekle suçladı- Premier Lig tarafının reddettiği bir şey- Şampiyona kulüplerine olası krediler de gerçekleşmedi.

Saliba için İngiliz futboluna ezici bir giriş yaptı ve Arteta, Fransa U20 uluslararası futbolunun hayal kırıklığını paylaşıyor gibi görünüyor. Dedi ki: Durumdan bıktım çünkü gördüğünüz gibi, son birkaç gün içinde ona biraz futbol vermenin bir yolunu bulmaya çalıştık. slottica Onu satın almaya ve Saint-Etienne'e kredi olarak göndermeye karar verdiğimizde bu geçiş yılına ihtiyacı olduğunu açıkladım. Pek çok nedenden dolayı, bu gerçekleşmedi- o geçiş yılını yaşamadı ve bunu yaşaması gerekiyor.

Şu anda takımda sahip olduğumuz merkez savunma oyuncularının sayısı ile onu kadro dışında bırakmak zorunda kaldık ki bu acı verici. Şimdi bazı sakatlıklarımız var ve onu kullanabilirdik ama bu mesleğin bir parçası.  Arteta, ocak ayında bir kredi hamlesinin Saliba için bir olasılık olabileceğini sözlerine ekledi: Transfer döneminin son birkaç gününde kesinlikle doğru kulübü bulmaya çalıştık, ancak bulamadık. Önümüzdeki birkaç hafta içinde durumu gözden geçirip onunla oturup yapılacak en iyi şeyin ne olduğunu göreceğiz. Ancak bu ona ve diğer oyuncuların durumuna da bağlı.