DGS ek tercih sonuçları

2020 DGS ek tercihleri yani 2 yılık ön lisans programlarından 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyen öğrencilerin girdiği Dikey Geçiş Sınavı ek tercihleri 5 Kasım'da başladı. DGS ek tercihleri son gün tarihi merak ediliyor.

DGS ek tercih sonuçları
DGS ek tercih sonuçları

2020 DGS ek tercihleri yani 2 yılık ön lisans programlarından 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyen öğrencilerin girdiği Dikey Geçiş Sınavı ek tercihleri 5 Kasım'da başladı. DGS ek tercihleri son gün tarihi merak ediliyor. Peki, DGS ek tercihleri sonuçları ne zaman yayınlanacak? İşte DGS hakkında merak edilenler...

DGS EK TERCİH TARİHLERİ NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek tercih işlemleri, 05-11 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

ÖSYM DGS EK TERCİH SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

DGS EK TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 20,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar, tercih ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile 5-12 Kasım 2020 tarihleri arasında yatıracaklardır. Ücret yatırma işlemi 12 Kasım 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Banka/ATM’lerden tercih ücreti yatırılmamalıdır. Adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra tercih ücretini yatırarak tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Süresi içinde ek yerleştirme tercih ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihler geçersiz sayılacak ve ek yerleştirme işlemine dâhil edilmeyecektir.

DGS EK TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

DGS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS ek tercih sonuçlarının henüz ne zaman açıklanacağı bilinmiyor. Sonuçların 11 Kasım'daki son tercih süresinin dolmasının ardından yaklaşık bir haftalık sürede açıklanması bekleniyor. Ancak bu bilgi de henüz kesinlik taşımıyor.

dgs ek tercih nasıl yapılır dgs ek tercih sonuçları dgs ek tercih son gün ne zaman dgs ek terich sonuçları dgs ek tercih sonuçları ne zaman açıklanır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu talimat verdi! CHP heyeti İzmir'deki depremin ardından bölgeye hareket etti
Kılıçdaroğlu talimat verdi! CHP heyeti İzmir'deki depremin ardından bölgeye hareket etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis görüştü
mobil onay Betboo