Allianz Türkiye’den sektörde bir ilk: “Allianz Sağlık Cüzdanı”

Allianz Türkiye dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda hayata geçirdiği “Allianz Sağlık Cüzdanı” programı ile sektörde bir ilke imza atıyor. Program kapsamında “Allianz Modüler Sağlık” ve “Bireysel Tamamlayıcı Sağlık” poliçelerine sahip olan müşteriler için hazırlanan sağlık cüzdanlarına, “Sağlıklı Puan” yükleniyor. Puanlar yeni poliçe alımında ya da yenilemesinde indirim olarak kullanılıyor.

Allianz Türkiye’den sektörde bir ilk: “Allianz Sağlık Cüzdanı”
Allianz Türkiye’den sektörde bir ilk: “Allianz Sağlık Cüzdanı” editor

Allianz Türkiye, sigortalıları ile olan bağını hayata geçirdiği yenilikçi uygulamalarla güçlendirmeye devam ediyor. Müşterilerinin hayatları boyunca her an yanlarında olmayı hedefleyen Allianz Türkiye, dijital dönüşüm stratejisi kapsamında hayata geçirdiği “Allianz Sağlık Cüzdanı” programı ile sektöre öncülük etmeye devam ediyor.

 

Gelecekte yeni uygulamalarla zenginleştirilmesi planlanan programın ilk fazında, “Allianz Modüler Sağlık” ve “Bireysel Tamamlayıcı Sağlık” poliçelerine sahip olan müşterilerinin sağlık cüzdanlarına “Sağlıklı Puan” yüklemesi yapılıyor. Puanlar poliçenin sağlık primi üzerinden hesaplanıyor ve müşterilerin sağlık cüzdanlarına toplam prim üzerinden bir kez, yüzde 3 puan yüklemesi yapılıyor. 1 puanın 1 TL olarak kabul edildiği programda puanlar; yeni bir “Allianz Modüler Sağlık” veya “Bireysel Tamamlayıcı Sağlık” poliçesi alırken ya da poliçeyi yenilerken indirim olarak kullanılabiliyor.Allianz Sağlık Cüzdanı uygulamasından ilk etapta mevcut müşteriler ile 31 Aralık 2020 tarihine kadar yeni Modüler Sağlık ve Bireysel Tamamlayıcı Sağlık poliçeleri satın alan müşteriler yararlanabiliyor.

 

“Hizmetlerimizi, aldığımız geri bildirimler ışığında sürekli iyileştiriyoruz”

Sektörde benzeri olmayan öncü bir uygulamaya daha imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Allianz Türkiye Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir “Allianz Türkiye’de; insanı merkeze alan bir sigorta şirketi olma yolunda çalışmalarımızı; çeviklik, yalınlık, verimlilik, müşteri ve teknoloji odaklarımız doğrultusunda planlıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaç, beklenti ve memnuniyetlerini yakından takip ediyor, aldığımız geri bildirimler ve yaptığımız analizler ışığında, ürün ve hizmetlerimizi sürekli iyileştiriyoruz. Bir süredir üzerinde çalıştığımız “Allianz Sağlık Cüzdanı” ile sektörümüzde bir ilke daha imza atmış olduk. Programımızın ilk fazında “Allianz Modüler Sağlık” ve “Bireysel Tamamlayıcı Sağlık” müşterilerimize gelecekte indirim olarak kullanabilecekleri puanlar kazandırıyoruz. Müşterilerimiz mevcut poliçesinden kazandığı 100 puanı, örneğin bir yakını için alacağı, 500 TL’lik yeni bir “Bireysel Tamamlayıcı Sağlık” poliçesinde kullandığında 400 TL ödeme yapıyor. Programımız; müşteri beklenti ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmış dinamik bir program. Önümüzdeki dönemde yeni geliştirmelerle müşterilerimize yüksek kalitede hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü sigorta ve finans topluluklarından olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 147 bini aşkın çalışanıyla 100 milyonun üzerinde müşterisine hizmet vermeye devam ediyor. 2019 yılı sonu itibarıyla 142 milyar avro toplam gelire ulaşan Allianz, yönetimi altındaki yaklaşık 1,7 trilyon avroyla dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketleri arasında yer alıyor.

Allianz, Türkiye’de, Euler Hermes ve Allianz Partners şirketlerinin yanı sıra Allianz Türkiye ile de faaliyet gösteriyor. Allianz Türkiye, çatısı altında, elementer sigortalar alanında faaliyet gösteren Allianz Sigorta, hayat sigortaları ve emeklilik branşlarında faaliyet gösteren Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırıyor. Yaklaşık 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü, 3.900 acentesi, 1.800 banka şube kanalı ve 6.700 anlaşmalı kurumuyla 81 ilde 5,5 milyon müşterisinin yanında yer alıyor. Konsolide verilere göre 12,4 milyar Türk lirası prim ve katkı payı üretimiyle 2019 yılını sektör lideri olarak tamamlayan Allianz Türkiye, sektöre müşteri deneyimi, çalışan bağlılığı, çeviklik, dijitalizasyon, sürdürülebilirlik ve inovasyon gibi alanlarda da liderlik etmeye devam ediyor. Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olma vizyonuyla hareket eden Allianz Türkiye, müşterilerinin sağlıklarını, yıllar boyunca oluşturdukları varlıklarını korumak, hayatlarının tüm evrelerinde kendilerinin ve ailelerinin yanında olmak misyonunu benimsiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim