Safe Steps, HES Kodu kontrolünü işyerlerindeki Sosyal Mesafe uygulamasına ekledi

Çalışanlarının sağlığını ön planda tutan işletmeler için Boni Global’in geliştirdiği iş yeri güvenliği çözümü Safe Steps, uygulamaya eklediği “HES Kodu Sorgulama Kurumsal Entegrasyon” modülü sayesinde artık daha kapsamlı çözüm sunuyor.

Safe Steps, HES Kodu kontrolünü işyerlerindeki Sosyal Mesafe uygulamasına ekledi
Safe Steps, HES Kodu kontrolünü işyerlerindeki Sosyal Mesafe uygulamasına ekledi editor

Boni Global tarafından geliştirilen ve iş yerlerinde çalışanların üzerlerinde taşıdıkları giyilebilir cihazlar yardımıyla diğer insanlarla sosyal mesafeyi korumalarını sağlayan Safe Steps’e “HES Kodu Sorgulama Kurumsal Entegrasyon” modülü eklendi. Bu yeni modül sayesinde Safe Steps kullanan iş yerleri uygulamanın yönetim paneli üzerinden çalışanlarının ve ziyaretçilerinin HES kodunu sorgulayabilecek.

 

Sağlık Bakanlığı’nın bir süre önce kullanıma sunduğu “HES Kodu Sorgulama Kurumsal Entegrasyon” servisi, en az 500 çalışanı bulunan iş yerlerine, personel ve gelecek ziyaretçilerin COVID-19 bakımından risk durumunu sorgulamasına imkân tanımaya başladı. Safe Steps de “HES Kodu Sorgulama Kurumsal Entegrasyon” servisini bir modülle ekleyerek, oluşabilecek iş sağlığı ve güvenliği risklerine karşı tedbir alınmasını kolaylaştırdı.

 

Entegrasyon nasıl çalışıyor?

 

HES kodu, “Kontrollü Sosyal Hayat” kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerde kurumlarla ve kişilerle, COVID-19 hastalığı açısından kişinin herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını güvenli şekilde paylaşmasına yarıyor. Paylaşılan HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabiliyor.

 

Getirilen yeni düzenlemeye göre 500 ve üzeri çalışana sahip iş yerleri Sağlık Bakanlığı’na başvurarak HES kodu sorgulama iznini alabiliyor. Bu izne sahip şirketler, Safe Steps kullandıkları takdirde uygulamanın yönetim paneli üzerinden, ek işleme gerek duymadan çalışanlarının HES kodunu sorgulayabilecek, anlık olarak çalışanların risk durumunu ve karantina bilgilerini kontrol edebilecek. Bunun haricinde, dışarıdan gelen ziyaretçilerin HES kodunu alarak onların da risk durumunu ve karantina bilgilerini ziyaretçi binaya giriş yapmadan öğrenilebilecek.

 

Bu entegrasyonu sağlayan ilk sosyal mesafe ve temas takibi aracı olan Safe Steps, gizlilik ihlallerinin önüne geçebilmek için çalışanların ve ziyaretçilerin sağlık durumlarını değil, sadece risk durumları ve karantina bilgilerinin görüntülenebilmesine izin veriyor. Safe Steps’te şifreli olarak tutulan bu bilgilere sadece firmanın yetkilendirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ya da İş Yeri Hekimi gibi kişiler erişim sağlayabiliyor.

 

Sağlık Bakanlığının verdiği serviste çalışanların sağlık bilgisi ya da COVID-19 test sonucu paylaşılmıyor. Sadece kişilerin risk ve karantina durum bilgisi görüntülenebiliyor. Bu sayede çalışan ve ziyaretçilerin kişisel gizlilik hakları koruma altında kalıyor.

 

Safe Steps nedir?

 

Safe Steps, işyerlerinde çalışanların üzerinde taşıdıkları giyilebilir cihazlar yardımıyla diğer insanlarla arasındaki sosyal mesafeyi koruyarak, oluşabilecek iş sağlığı ve güvenliği risklerine karşı tedbir alınmasını sağlayan işyeri güvenliği çözümüdür. İş yerleri için geliştirilen ve her türlü çalışma koşuluna uygun Safe Steps giyilebilir cihazları, kullanıcıları güvenli mesafeyi korumadıklarında ses, titreşim ya da ışık ile uyarıyor. Böylece çalışanlar, iş yerinde geçirdikleri süre boyunca sosyal mesafe kurallarına uyma konusunda uyarılıyor ve olası bir bulaşmanın önüne geçiliyor. Giyilebilir cihazlar aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği kurallar çerçevesinde tüm riskli yakın etkileşimleri kayıt altına alıyor. Kayıt altına alınan etkileşimler daha sonra Safe Steps yönetim paneli üzerinden işletme yetkililerince görüntülenebiliyor ve işletmede olası bir COVID-19 vakası tespit edilirse temas takibi verisi filyasyon raporlaması için kullanılıyor.

 

BONİ GLOBAL HAKKINDA:

 

 

Boni Global, 2011 yılında insanların içinde bulundukları binalar ile etkileşimlerini sağlamak amacıyla kuruldu. İTÜ’de gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları neticesinde patentli teknolojilere sahip olan Boni Global, Türkiye’de özgün olarak geliştirdiği çözümleri Berlin ve Şikago’da bulunan ofisleri aracılığı ile de dünyaya ihraç etmekte.

 

 

Konum bazlı teknolojileri kullanarak görme ve işitme engelli bireyler için erişilebilirlik çözümleri sunan Boni Global, dezavantajlı bireylerin karmaşık ve kalabalık toplumsal alanlarda rahatça ve bağımsızca hareket edebilmelerine yardımcı olacak Loud Steps uygulamasıyla Türkiye’de ve yurtdışında birçok mekânın erişilebilirliğini destekledi. İGA, Chicago O’Hare Havaalanı, Airbus gibi şirketler için erişilebilirlik ve müşteri memnuniyetini arttıran projeler üreten Boni Global, pandemi döneminde iş yerlerinde bulaşmanın önüne geçebilmek için Safe Steps çözümünü geliştirdi. Pandemi sonrasında da Safe Steps cihazları ve teknolojisi, güvenlik ve performans yönetimi gibi süreçleri otomatikleştirmek için kullanılabilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
523 Origin Unreachable

523 Origin Unreachable


cloudflare-nginx