Kazasker Mustafa İzzet Efendi anısına hazırlanan sergi ilgi...

Türkiye gündemi - İletişim Başkanlığı tarafından “360 Kültür Sanat” projesi kapsamında hazırlanan, “Kazasker Mustafa İzzet Efendi” hat eserleri dijital sergisi, 31 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Kazasker Mustafa İzzet Efendi anısına hazırlanan sergi ilgi...
Kazasker Mustafa İzzet Efendi anısına hazırlanan sergi ilgi...

15 Aralık Salı günü açılışı yapılan “Kazasker Mustafa İzzet Efendi” hat eserleri dijital sergisi, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. İletişim Başkanlığı tarafından “360 Kültür Sanat” projesi kapsamında hazırlanan sergi, yerli ve yabancı çok sayıda sanatseverin ilgisini çekti. Başkanlık, hologram ve özel projeksiyon teknolojisi ile; milli, tarihi ve kültürel zenginliklerimizi, yeni iletişim araçlarını ve gösterim tekniklerini kullanarak vatandaşların erişimine ücretsiz olarak sunuyor.

5fdf4f30ae298bb69d591972

Muhteşem hat eserleri eşsiz bestelerle bütünleşiyor

“Kazasker Mustafa İzzet Efendi” hat eserleri dijital sergisinde tüm mekân, Mustafa İzzet Efendi’nin eserleri ile renklenirken besteleri ile de farklı bir boyut kazanıyor. Üç boyutlu hologramla sunulan hat eserlerinin yanında, güfte ve bestesi Mustafa İzzet Efendi’ye ait, "Ey habîb-i kibriyâ vey matla-ı nûr-ı Hudâ" mısralarıyla başlayan hüzzam naat-ı şerif de sergi ziyaretçilerine müzik ziyafeti tattırıyor.

“Kazasker Mustafa İzzet Efendi” Dijital Sergisi, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi’nde 31 Aralık’a kadar ziyaretçilerini bekliyor. 

Tarih: 15 Aralık 2020 – 31 Aralık 2020

Saat: 10:00 – 16:00

Yer: Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi

İrtibat: Leyla Gök – 0535 788 76 74


'Kazasker Mustafa İzzet Efendi' anısına hazırlanan sergi ilgi çekiyor - Türkiye Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.