Teniste Raketin Önemi

Her spor dalının kendisine özgü ekipmanları bulunmaktadır. Fakat ekipmanların en önemli olduğu spor dallarından bir tanesi de şüphesiz ki tenistir.

Teniste Raketin Önemi
Teniste Raketin Önemi editor

Her spor dalının kendisine özgü ekipmanları bulunmaktadır. Fakat ekipmanların en önemli olduğu spor dallarından bir tanesi de şüphesiz ki tenistir. İyi bir tenis oyuncusu olmak için kişilerin başlangıçta dahi kaliteli ekipmanlarla bu işe başlaması gerekir. İşte bu ekipmanlardan şüphesiz ki en önemlisi de tenis raketi olarak ön plana çıkmaktadır.

Çünkü kişinin markasız ve kalitesiz alacağı tenis raketinin çok kısa süre içinde telleri yani kordajı kopacaktır. Aynı zamanda diğer bölümler de çok özenli bir şekilde tasarlanmadığı için kişinin tenis raketine alışması pek mümkün olmayacaktır. Bu sebeple tenis.market adlı siteyi ziyaret ederek WİLSON, HEAD gibi dünyaca ünlü markaların raketlerini kişiler gönül rahatlığıyla alabilirler hem de bu raketler oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır.

 

Tenis Raketinde Ağırlık

Tenis raketinde birçok unsur önemliyken bu unsurlar arasında en önemlilerden bir tanesi de ağırlıktır. 250-370 gram ağırlığında bulunan tenis raketlerinde önemli olan kişinin hangi seviyede olduğudur. Genel olarak profesyonel tenis oyuncuları daha çok ağır raketleri tercih ederler. 320 gram üstü raketlere ağır raket demek doğru olacaktır.

Fakat tenise yeni başlayacak olan kişiler için 250-280 gram ağırlığı arasında bulunan raketler tavsiye edilmektedir. Çünkü kişinin raketin tutuşuna alışabilmesi için bu oldukça önemlidir ve hafif raketlerle buna alışmak daha kolaydır. Tabii ki kişi kendisini kuvvetli hissediyorsa direkt ağır bir raketten de başlayabilir fakat rakete alışırken ağır bir raketle başlamak bazı durumlarda bileğin zorlanmasına yol açabilir.

 

Tenis Raketi Seçerken Yapılan Hatalar

Tenis raketi seçimi sırasında genel olarak 2 hata yapılmaktadır. Bu hataları incelemek gerekirse ilki kişinin favori oyuncusunu referans alarak raket seçmesidir. Bu kişiler tenis oyununu yalayıp yuttukları için kendi stillerine göre raket tercihinde bulunurlar. Yeni başlayan bir kişi için bu kadar profesyonel bir raketle başlamak doğru bir seçenek olmayacaktır.

Bir diğer yapılan yanlış da tenise yeni başlayan kişilerin tenis raketinin zaten ilerde değişeceğini düşünerek deyim yerindeyse dandik bir raket seçimi yapmasıdır. Tenis oyununa alışmak için en önemli ekipman rakettir ve kişi raketi iyi olmadan bu oyunu tam anlamıyla öğrenemez.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.