Jesualdo Ferreira: Porto Günlükleri

Benfica'ya dönmeyle ilgili ikinci toplantıda Mourinho, antrenman sahasında eski hocasının önünde küfür etmekten çekinmeyeceğini bile söyledi.

 Jesualdo Ferreira: Porto Günlükleri
 Jesualdo Ferreira: Porto Günlükleri editor

Benfica'ya dönmeyle ilgili ikinci toplantıda Mourinho, antrenman sahasında eski hocasının önünde küfür etmekten çekinmeyeceğini bile söyledi.

Zamanın Benfica başkanı Manuel Vilarino daha sonra Elbette bu sadece bir bahaneydi, diyecekti. Sadece Jesualdo Ferreira ile çalışmak istemedi.

Mourinho, o zamandan beri bir kan davası konuşmasını küçümsemeye çalıştı.

İkilinin Şampiyonlar Ligi ve La Liga'da karşı karşıya geldiği her seferinde, eski alıntılar yeniden ortaya çıktı, ancak Ferreira, meselenin uzun zamandır çözüldüğü ve ikilinin samimi ilişkiler kurduğu konusunda rekor kırdı kameralar.

74 yaşındaki Ferreira'nın Mourinho'yu haksız çıkardığına şüphe yok.

Jesualdo Ferreira, Nisan 2009'da Manchester United ile Porto Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinin önünde Sir Alex Ferguson ile birlikte yürüyor.

İlk gazete köşesi, Ferreira'dan Braga'nın Vitoria Guimaraes'e karşı bir derbi maçı kaybettiği hafta yayınlandı. O zamanki Rulet popüler algı, Ferreira'nın oyunun en büyük düşünürlerinden biri olarak ün kazanmasına karşın, bunun sonuçlara dönüşmediğiydi.

Hatta delice fikirleri pratikte nadiren işe yarayan Portekiz kültüründeki bir çizgi film mucidine atıfta bulunan, takma adı Profesör Pardal ile acımasızca etiketlendi.

Her şey Ferreira, Mourinho'nun bile başaramadığı bir şeyi başardığında değişti hepsi kadroda Nuno ile Porto ile üst üste üç lig şampiyonluğu kazandı.

Jesualdo Ferreira, Porto'da Nuno Espirito Santo ile kupa başarısını kutluyor

Jose Gomes, Porto için eşi görülmemiş bir yerel başarı döneminde Ferreira'nın yardımcı menajeriydi ve oyunda neden bu kadar saygın bir figür olduğunu yakından gördü.

Gomes, Jesualdo bir usta, diyor.

Onunla Benfica, Porto, Malaga ve Panathinaikos'ta altı yıl çalıştım. Ondan, özellikle taktiksel düşünme ve bireylerle çalışma söz konusu olduğunda çok şey öğrendim.

Oyuncularla yaptığınız bireysel çalışmalar hakkında çok düşünmemi sağladı, onların öğrenmelerine yardımcı oldu. Gerçekten etkileyici, oyuncuların bireysel olarak daha iyi olmasına ve gelişmesine yardım etmede gerçekten güçlü. Porto'nun oynadığı oyuncuların sayısına bakın çalışmaları ve bu oyuncuların onunla çalıştıktan sonra nasıl değiştiği ve geliştiği sayesinde satıldı.

Fikirlerini her gün öğrendim. O gerçekten bir usta.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
bonus veren siteler Betboo