Zonguldakta corona virüs risk haritası yeşile dönüyor

Zonguldak'ta, günlük corona virüs vaka sayısındaki azalış sürüyor. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kırmızı alanların çoğu da yeşile döndü.

Zonguldakta corona virüs risk haritası yeşile dönüyor
Zonguldakta corona virüs risk haritası yeşile dönüyor

Corona virüs salgınının başlangıcında vaka sayılarıyla gündeme gelen Zonguldak'ta, özellikle kasım ayı sonunda artan günlük vakalarda azalma devam ediyor.

5fe9b50e66a97c6d2b142e46

Bugün kent merkezindeki yoğunluk nedeniyle polis ekipleri, araçların hoparlörlerinden banka önlerinde bekleyenleri sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı. Yaya ekipler de denetimlerini sürdürüyor.

Kent merkezine annesinin ilacını almak için geldiğini anlatan Murtaza Tevlek, herkesin kurallara uyması gerektiğini söyledi. Vaka sayıları düşse de ölüm sayılarının devam ettiğini kaydeden Tevlek, "Çok dikkat etmemiz lazım sosyal mesafeye. Vakalarda azalma olduğu söyleniyor ama ölüm sayıları henüz düşmedi. Ben İstanbul'dan geliyorum. Burada annem hasta onun bakımı için geldim. Kent merkezine de ilaç almaya indim. Evde fazla bir araya gelmemeye çalışıyoruz. Mesafeli davranmak lazım. Bu virüsün henüz çaresi yok. Kendimizi ne kadar korursak o kadar iyi. Birbirimizi enfekte etmememiz lazım. Kimin virüslü olduğu belli değil" dedi.

Banka sırasında bekleyenleri sosyal mesafeye uymaları konusunda uyaran Hasan Yıldız ise "Dikkat etmemiz gerekiyor. Hem karşımızdakini hem kendimizi korumamız gerekiyor. Maskemizi tam takarak mesafemizi koruyoruz. Hijyen kurallarına uymamız gerek. Evimizdekileri korumak için eve girdiğimizde dezenfekte oluyoruz. Bu şekilde virüsten korunmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Zonguldak'ta corona virüs risk haritası yeşile dönüyor - Son Dakika Günün Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
bonus veren siteler Betboo