Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çağrısı: Fatura ağırlaşmadan seçime gidelim

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AKP hükumetinin sorunları çözme kapasitesini kaybettiğini belirterek, erken seçim çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çağrısı: Fatura ağırlaşmadan seçime gidelim
Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çağrısı: Fatura ağırlaşmadan seçime gidelim


“Erken seçimi, Türkiye’nin ağır faturayı ödememesi için istiyorum” dedi. AİHM’nin Demirtaş kararıyla ilgili ise, “Kararı uygulayacaklar. Uygulamazlarsa Türkiye tamamen içe dönük ülke haline gelir” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcilerine parti genel merkezinde açıklamalarda bulundu.


Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sisteminin kurulması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, “Ecevit’in, ambargolara karşı gösterdiği cesareti Erdoğan’ın da göstermesini isterim. Kurmazsa, 2,5 milyon dolara aldığınız sistemi çöpe atmakla dünyanın en pahalı hurdalığına sahip olursunuz” dedi. Tayyip Erdoğan’ın CHP’nin iktidarında AKP’yi kapatacağı sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlarımıza sordum, kimse söylememiş. Eğer bu bilgileri kendisine biri dediyse o kişiyi tutup Saray’dan atması lazım. Eğer hayal dünyasının ürünü olarak bu eleştiriyi yapıyorsa ciddi bir sağlık sorunu var” dedi.

Cumhuriyet’in haberine göre Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

DEMİRTAŞ KARARININ UYGULANMASININ FATURASI AĞIR OLUR

“Kararın uygulanmasını Anayasa Mahkemesi söylüyor. Ben bu karara uymam dediğiniz zaman Avrupa’dan kendinizi tamamen tecrit etmiş oluyorsunuz. Demokrasi yükseltilebilir algısı tamamen yok oluyor. Kararı uygulayacaklar ama topluma, “elimiz makûm” diyecekler. Uygulanmamasının faturası ağır olur. Uygulamazlarsa da şaşırmam. Daha önce Anayasa Mahkemesi kararını da tanımadılar. Türkiye tamamen içe dönük bir ülke haline gelir.

TÜRKİYE’NİN TEPEDEN TIRNAĞA YAPILANMASI GEREKİYOR

Erken seçimi, Türkiye’nin ağır faturayı ödememesi için istiyorum. Hükümet sorunları çözme kapasitesini kaybetti. Fatura ağırlaşmasın, topluma gidelim diyoruz. Türkiye’nin tepeden tırnağa yapılanması gerekiyor. Parlamenter sistem gerekiyor. Gecikilen her gün Türkiye’nin önüne daha ağır bir fatura konuluyor

128 MİLYAR DOLARLIK KAYBI ERDOĞAN ÖDEMELİ

O politikaları uygulayan Erdoğan’dı. Erdoğan’ın istifa etmesi lazım. 128 milyar dolarlık kaybın faturasını Erdoğan’ın ödemesi gerekmiyor mu? Yarın ne gibi bir politika izleyeceğini merak ediyorum. Merkez Bankası söylediklerinin tam tersini uyguluyor.

ERDOĞAN’IN CİDDİ SAĞLIK SORUNU VAR

Meral Hanım gerekli yanıtı verdi. Bir dönem CHP’yi eleştirme görevi Bahçeli’ye verilmişti. Yetmeyince Erdoğan eleştirmeye başladı. Efendim biz CHP olarak iktidar olduğumuzda AKP’yi kapatacakmışız. Arkadaşlarımıza sordum, kimse söylememiş. Ciddi bir sağlık sorunu var. Eğer bu bilgileri kendisine biri dediyse o kişiyi tutup Saray’dan atması lazım. Eğer hayal dünyasının ürünü olarak bu eleştiriyi yapıyorsa ciddi bir sağlık sorunu var.

TÜRKİYE’NİN GÜÇSÜZ OLMASI İÇİN ELİNDENG ELENİ YAPIYOR

Türkiye hava savunması açısından bölgedeki en zayıf ülke. Kendinizi korumak için S-400’leri madem aldınız kurmak zorundasınız. Erdoğan kurar mı, kurmaz. Erdoğan ne diyorsa mutlaka aksi vardır. Yapacağım diyorsa, bunu yapmayacaktır biliyoruz, zamana yayıp üstünü örtecektir. Rahmetli Ecevit, Kıbrıs’a çıktığı zaman, gemimizi kullanamazsınız dediler. Ecevit’in gösterdiği cesareti göstermesi, S-400 sistemini kurması lazım. Yapmazsa ikinci papaz vakası olur. Verdiği sözü tutmayan 2.5 milyar dolarla dünyanın en pahalı hurdalığına sahip olan ülke olur. Acaba Erdoğan Türkiye Cumhuriyetinin dış ülkelere karşı çok zayıf bir duruma düşürülmekle görevlendirilmiş biri midir? Tank üretimi durdu, hava savunma sistemi çöktü, F-35’leri alamadık. Erdoğan ve ailesi Türkiye’nin güçsüz olması için elinden gelen her şeyi yapıyor. Türkiye ekonomi açısından dışarıdan talimat alır durumda.

MİT TIR’LARI İNTİKAM ALMA DAVASIDIR

Bu dava farklı düşünenlerden intikam alma davasıdır. Hukuk davası olarak görmüyoruz. 24 ayrı internet sitesinde yayımlandı görüntüler, sonra yasaklandı.”
Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çağrısı: Fatura ağırlaşmadan seçime gidelim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.