Troya’nın sanal müzesine büyük ilgi: 1 milyonu aştı

Troya’nın sanal müzesine büyük ilgi: 1 milyonu aştı Çanakkale'de 5 bin yıllık geçmişe sahip Troya Ören Yeri'nden çıkan eserlerin sergilendiği Troya Müzesi, corona virüsü döneminde sanal ziyarete açıldı. Pandemi sürecinde müzeyi, sanal ortamda 1 milyonun üzerinde kişi ziyaret etti.

Troya’nın sanal müzesine büyük ilgi: 1 milyonu aştı
Troya’nın sanal müzesine büyük ilgi: 1 milyonu aştı

Çanakkale’de 5 bin yıllık geçmişe ışık tutan Troya Ören yeri girişine yapılan Troya Müzesi, geçen yıl 18 Mart’ta ziyarete açılmıştı.

12 bin 750 metrekare kapalı alana sahip müze içinde 2 bin eser sergilenmeye başladı.

(FOTO: DHA)

SANAL MÜZELER DEVREYE GİRDİ

Türkiye’de corona virüsü nedeniyle müzeler bir dönem ziyarete kapatıldı. Bu süreçte Kültür ve Turizm Bakanlığı, aralarında Troya Müzesi’nin de bulunduğu bazı müzelerin sanal ortamda ziyaret edilmesine olanak sağladı.

Kısıtlamanın kaldırılmasının ardından Troya Müzesi yeniden ziyarete açıldı. Ancak, dileyen vatandaşlar Troya Müzesi’ni sanal ortamda ziyaret etmeye devam etti.

(FOTO: DHA)

“KISA SÜREDE 1 MİLYONU AŞAN ZİYARET GERÇEKLEŞTİ”

Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, “Bakanlığımız hızlı bir karar alarak kapalı kalan müzeleri sanal müzeye hazır hale getirmeye başladı. Troya Müzesi bir hafta içinde ilk açılan sanal müzeler içinde yer aldı. Dileyenler sanalmüze.gov.tr adresinden sanal müzelere giriş yapmaya başladı. Çok kısa sürede 1 milyonu aşan ziyaret gerçekleşti. Türkiye’deki bütün müzeler ve ören yerleri, 1 Haziran günü yeniden açıldı. Bu süreç içinde hem fiziksel ziyaret hem de sanal müze ziyaretleri artış gösterdi” dedi.

(FOTO: DHA)

“SANAL HER GÜN, FİZİKSEL OLARAL HAFTA İÇİ AÇIK”

Sanal müzenin çok doğru bir girişim olduğunu kaydeden Rıdvan Gölcük, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şu anda fiziksel olarak ziyarete açığız. Mesai saatlerimiz ve ziyaret saatlerimizde bir değişiklik var. Hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaretçilerimiz müzemizi ziyaret edebiliyorlar. Sanal müzemize ise günün her saati ulaşım sağlamak mümkün.” (DHA)

İlginizi ÇekebilirSanal müzeleri 11,5 milyon kişi ziyaret etti
İlginizi ÇekebilirEvden çıkmadan gezebileceğiniz 33 sanal müze
Troya’nın sanal müzesine büyük ilgi: 1 milyonu aştı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.