Aspir Yağı Kullanım Alanları Nelerdir?

Aspir yağı, dalları çok olan deve dikenini andıran tohumlardan yağı yapılan bir bitki yağıdır.

Aspir Yağı Kullanım Alanları Nelerdir?
Aspir Yağı Kullanım Alanları Nelerdir? editor

Aspir yağı, dalları çok olan deve dikenini andıran tohumlardan yağı yapılan bir bitki yağıdır. Sarı ve turuncu renkleri bulunan yağ kırmızı renkte de bulunabilir. Uzun ömürlü olan kolay kolay kötü hale gelmeyen bu yağ çiçek başı 15 ile 20 tohum bulundurur. Mevsimlik olan bu yağ, yağmur ve kurak coğrafya bitkisine ait bir yağdır. Kuru cildi nemlendiren bu güzel yağ renklendirici ve tatlandırıcı olarak kullanılır. Isıtmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz ayçiçeği yağına benzer bir yağ türüdür. Aspir yağı genellikle sağlık problemlerine iyi gelmesi nedeniyle tedavi amacıyla kullanılabildiği gibi yemeklerde de kullanan kişiler mevcuttur.

Çörek Otu Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı, siyah tohumlardan elde edilmiş bir yağ türüdür. Bitkisel yağ olarak bilinen dünyada oldukça yaygın kullanılan bir yağ türüdür. Hem cilt için hem de yemekler için kullanımı mümkündür. Mucizevi bir yağ olarak bilinir. Üst solunum yolları enfeksiyonları, diş eti iltihapları, ağız yaraları, kalp, ciğer hastalıkları gibi pek çok hastalığa faydası mevcut olan bu yağ, halk arasında alternatif tıp adına en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Çörekotu yağı cilde sürülerek cildin nemlendirilmesi sağlanır. Beralife sitesinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Çam Kozalağı Şurubu Nedir?

Çam kozalağı şurubu, yeşil çam kozalakları tarafından elde edilen bir şuruptur. Yaz ya da kış ayları fark etmeksizin elde edilebilen bir şuruptur. 1 gün suda pisliklerinin çıkması için bekletilir. Ardından diğer gün kaynamaya bırakılıp süzülür ve marmelat haline getirilir. Daha sonra şurup kıvamı için birkaç aşamadan da geçer. Pek çok sağlık problemine iyi gelir. Bunların başında öksürük ve nefes darlığı hastalıkları gelir. Bağışıklık sistemine de faydası bulunan bu yağ alternatif tıp için vazgeçilmezlerden biridir. Beralife sitesi üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.