Öfkeliyiz, tükendik, ölüyoruz

HABER MERKEZİ Sağlık çalışanları dün tüm ülkede “Öfkeliyiz; çünkü tükendik, çünkü, ölüyoruz” sloganıyla sokağa çıktı. Yapılan basın açıklamalarında, Covid-19

Öfkeliyiz, tükendik, ölüyoruz
Öfkeliyiz, tükendik, ölüyoruz

Öfkeliyiz, tükendik, ölüyoruz

HABER MERKEZİ

Sağlık çalışanları dün tüm ülkede “Öfkeliyiz; çünkü tükendik, çünkü, ölüyoruz” sloganıyla sokağa çıktı.

Yapılan basın açıklamalarında, Covid-19 nedeniyle yüzlerce sağlıkçının hayatını kaybettiği ve binlerce sağlıkçının da hastalandığı vurgulanarak şöyle denildi: “Ülkemizde ilk vakanın görüldüğü tarihten çok önce, sağlık emek ve meslek örgwütleri olarak halkımızın sağlığı için, sağlık çalışanlarının sağlığı için size uyarılarda bulunduk. Bilimin, aklın yolunu gösterdik. Bizleri dinleyin dedik. Ama siz aklı, bilimi ve bizleri dinlemeyerek hem halkımızın hem de sağlık çalışanlarının hayatını tehlikeye attınız. Siyasi ve ekonomik kaygılarla aldığınız kararlar, ötesinde alamadığınız kararlar yüzünden binlerce insanımızı, yüzlerce sağlık çalışanımızı kaybettik.”

TERÖRİST İLAN ETTİNİZ

“Halkın sağlığını değil, ekonomik çıkarları öncelediniz. Bilim insanlarının önerilerine ve kararlarına kulaklarınızı tıkadınız. Salgından politik başarı hikâyesi çıkarmaya çalıştınız” denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Salgın konusunda doğruları söyleyen kim varsa terörist ilan ettiniz. Sağlık emek, meslek örgütleri ve tüm sağlık çalışanları adına, size ‘Artık yeter daha fazla eksilmek istemiyoruz’ diyoruz. Bizler yaşamak, yaşatmak istiyoruz.” Açıklamalara Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık- İş), Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği ile Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği katıldı.

Öfkeliyiz tükendik ölüyoruz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.