Apple’dan “kişiselleştirilebilir” klavye patenti

Apple’dan “kişiselleştirilebilir” klavye patenti Apple, Force Touch'ı MacBook Touch Bar'a getirmek için yeni bir patent aldı. Yeni teknoloji klavye, MacBook Pro klavyelerdeki sayı tuşlarının üzerinde bulunan dokunmatik ekran Touch Bar'ın doğal halefi olacak.

Apple’dan “kişiselleştirilebilir” klavye patenti
Apple’dan “kişiselleştirilebilir” klavye patenti

Amerikalı teknoloji devi Apple, klavye konusunda ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden onay almak için 2020’nin son günlerinde, 29 Aralık’ta başvuru yaptı.

Patente göre her bir anahtar, “karşılıklı birinci ve ikinci yüzeyler” ile “bir fiber optik levhadan” oluşturulacak. Her bir tuş ayarlanabilir bir dijital ekran olarak çalışacak . Ayrıca cam, seramik, metal, polimer gibi malzemelerden ve hatta safir gibi kristal malzemelerden de yapılabilecek.

Başvuru yapılan patent dosyasından bir fotoğraf. (Foto : US Patent Office)

Teknoloji, İngilizce harfleri başka bir alfabeye – örneğin Kiril veya İbranice – hızlı bir şekilde dönüştürmek için kullanılabilecek. Bu özellik bilgisayarlarında oyun oynayan kullanıcılar için de çok değerli olacak.

Uygulama ile birlikte gönderilen çizimler, yeniden yapılandırılabilir klavyenin bir Macbook dizüstü bilgisayara entegre edilebileceğini veya bir masaüstü bilgisayar ile bağımsız bir klavye olarak kullanılabileceğini gösteriyor.

Teknoloji, 2016’da MacBook Pro klavyelerde sunulan sayı tuşlarının üzerinde bulunan dokunmatik ekran Touch Bar’ın doğal halefi olacak. Klavye, tuşlara basmak yerine kaydırmalarına izin vermek için tasarlandı, ancak daha birçok görevi yerine getirmek için uyarlanabilecek.

Apple her yıl yüzlerce patent başvurusunda bulunuyor ve çoğu hiçbir zaman ticari ürünlere dönüşmüyor. Bu patentin ticari bir ürüne dönüşüp dönüşmeyeceği merak konusu…

Apple’dan “kişiselleştirilebilir” klavye patenti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.