"Toplama kamplarında ayaklar altına alınanlar Türk dünyasının onuru değil mi? "

12 gündür İstanbul’daki Çin Başkonsolosluğu'nun önünde eylem yapan Uygur Türkleri, dayanacak güçlerinin kalmadığını söyledi.


Yakınları Çin’deki toplama kamplarında tutulan Doğu Türkistanlı Türklerin 12 gündür İstanbul’daki Çin Konsolosluğu önünde başlattığı nöbet devam ediyor.

Bugün kendilerini ziyarete gelen Gelecek Partisi’nden bir siyasiye gözyaşları içinde serzenişte bulunan Medine Nazimi, “Artık dayanacak gücümüz kalmadı” dedi ve “Neden soydaşlarınız bu kadar ezilirken tüm Türk dünyası bu zulme sessiz kalıyor” diye sordu.


“12 GÜNDÜR KİMSE YANIMIZA GELMEDİ”

11 yıldır Türkiye’de yaşayan ve toplama kampında bulunan kız kardeşi Mevlüde için protestolara katılan Medine Nazimi şöyle devam etti:

“21. yüzyılda biz annemizin, babamızın sesini duyamıyoruz. Bizim bu dünyada insan gibi yaşamaya hakkımız yok mu? Neden soydaşlarınız bu kadar ezilirken tüm Türk dünyası bu zulme sessiz kalıyor. Gerçekten bizim dayanacak gücümüz kalmadı. Burada öğrenciler var, evinin geçimini bir kenara bırakıp gelenler var. Biz burada keyfimizden beklemiyoruz ama 12 gündür bize gelip bir şey söyleyen kimse olmadı. Ben istiyorum ki Türkiye Cumhuriyeti, sayın cumhurbaşkanımız, dışişleri bakanımız, parti genel başkanları ve milletvekillerimiz elini taşın altına koysun. Bu kadar zulüm yaşanırken buna sessiz kalmayın. Toplama kamplarında ayaklar altına alınan o hanımefendiler, kadınlar, o çocuklar Türk dünyasının onuru değil mi? Annesinin kucağından kopartılıp toplama kamplarında bir Çinli olarak eğitilen o çocuklar İslam-ı alemin geleceği değil mi?”
 

Artık dayanamıyorum 。..... lütfen paylişin pic.twitter.com/1EDXb7yvgc

— alfire nurmuhammet (@ANurmuhammet) January 5, 2021  
"Toplama kamplarında ayaklar altına alınanlar Türk dünyasının onuru değil mi? "
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
bonus veren siteler Betboo