Boğaziçi’nde okuyan 16 öğrenci ev baskınıyla gözaltına alındı

Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör olarak atanmasını protesto eden 16 öğrenci bu sabah evlerine yapılan baskında gözaltına alınd...

Boğaziçi’nde okuyan 16 öğrenci ev baskınıyla gözaltına alındı
Boğaziçi’nde okuyan 16 öğrenci ev baskınıyla gözaltına alındı


2015 yılında yapılan seçimlerde AKP’den aday olan Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasını dün okulun Güney Kampüs Ana Giriş Kapısı’nda protesto eden 16 öğrenci bu sabah gözaltına alındı.

AKP’li Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanması nedeniyle öğrenciler dün öğleden sonra üniversite önünde eylem yaptı. Eylemde 2 öğrenci gözaltına alınırken, polis üniversitenin kapısına kelepçe vurdu, öğrencilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Öğrenciler daha sonra serbest bırakıldı.


Bu sabah bazı öğrencilerin evlerinin polis tarafından basıldığı öğrenildi. Öğrencilerin “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet” ve “görevli memura mukavemet” suçlamalarıyla gözaltına alındıkları öğrenilirken, hakkında gözaltı kararı bulunan 28 öğrenciden 16’sı gözaltına alındı.

“MELİH BULU ARKADAŞLARIMIZ NEREDE?”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Ana Giriş Kapısı önünde “Üniversitemizde Kayyum Rektör İstemiyoruz” başlığı altında basın açıklaması ve protesto gösterisi yapan kişilerden, gösteriler sırasında “2911 Sayılı Kanuna Muhalefet” ve “Görevli Memura Mukavemet” suçlarını işledikleri tespit edilen 28 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenlemiştir” denildi.

Öğrencilerden oluşan Boğaziçi Dayanışması, sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak  Melih Bulu’ya “Arkadaşlarımız nerede?” diye sordu.
 

BUGÜN SABAHA KARŞI 16 ARKADAŞIMIZ GÖZALTINA ALINDI! HEP BERABER SORUYORUZ,ARKADAŞLARIMIZ NEREDE MELİH BULU? #ArkadaslarımızNerede @melihbulu#KabulEtmiyoruzVazgecmiyoruz

— Boğaziçi Dayanışması (@boundayanisma) January 5, 2021
 

 Dün Boğaziçi Üniversitesi'nde atanmış Melih Bulu'ya karşı düzenlenen protestonun ardından Boğaziçi Dayanışması'nda da yer alan bir sendikalı arkadaşımız sabaha karşı ev baskınıyla gözaltına alınmıştır.

"Suçumuz" aşağıdadır:#KabulEtmiyoruzVazgecmiyoruz #BogaziciDireniyor pic.twitter.com/tnQR3nfiWv

— Öğrenci Sendikası (@OgrenciSen_) January 5, 2021
 
Boğaziçi’nde okuyan 16 öğrenci ev baskınıyla gözaltına alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.