Soylu’ya ‘kel’ demek yine soruşturma konusu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medyada “Kel kafalı zat” dediği için hakkında açılan soruşturmada takipsizlik kararı verilen Avukat Tugay Bek'in ard...

Soylu’ya ‘kel’ demek yine soruşturma konusu
Soylu’ya ‘kel’ demek yine soruşturma konusu


Avukat Tugay Bek hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medyada “kel” dediği için soruşturma açılmış ve takipsizlik kararı verilmişti. Bu kez de Bek’in bir müvekkiline aynı gerekçeyle soruşturma açıldı.

Kendisine açılan soruşturmada verilen takipsizlik kararına dikkat çeken Tugay Bek, kararda “idari konumdaki görevlilerin sözlerine ve eylemlerine getirilen eleştirilere daha fazla hoşgörü göstermeleri gerektiğinin belirtildiğini” hatırlattı. Bek, “O zamandan bugüne kanunlar da değişmedi. O halde neden soruşturma açılıyor?” diye sordu.


‘SANAL DEVRİYE FAALİYETİ’ 

Evrensel’den Volkan Pekal‘in haberine göre, soruşturma konusu yapılan #sensuskel hastagi ile yapılan paylaşımların Anayasa Mahkemesi kararıyla iptal edilen “sanal devriye faaliyetleri” ile tespit edildiği ortaya çıktı.

‘TOPLUM, İTİRAZ ETMESİN İSTENİYOR’ 

Bek, “Toplum korksun, sinsin, itiraz etmesin isteniyor. Gelinen aşamada İçişleri Bakanına ‘kel’ demenin dahi soruşturma konusu yapılması ifade hürriyetinin sınırlarının ne ölçüde daraldığının açık göstergesi” dedi.

Bek, Ceza Muhakemesi Kanunu’na göre polisin soruşturma işlemlerine ancak ihbar veya şikayet üzerine başlayabileceğini, her bir soruşturma işlemi için ayrıca savcılık talimatı alınması gerektiğini belirterek, “Anayasa Mahkemesinin temel hak ve hürriyetleri orantısız şekilde sınırlandırdığı için iptaline karar vermesine rağmen kolluğun ‘sanal devriye faaliyetini’ sürdürdüğü görülüyor” dedi.
Soylu’ya ‘kel’ demek yine soruşturma konusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.