İmamoğlu'nun katıldığı cami açılışına, ilçe müftüsü gelmedi

İlçe belediye başkanlığı döneminde yapımına başlanan Beylikdüzü’ndeki cami açılışına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe müftüsünün davetli olduğu halde...

İmamoğlu'nun katıldığı cami açılışına, ilçe müftüsü gelmedi
İmamoğlu'nun katıldığı cami açılışına, ilçe müftüsü gelmedi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilçe belediye başkanlığı döneminde yapımına başlanan Beylikdüzü’ndeki İbrahim Cevahir Camii, ibadete açıldı.

Kılınacak ilk Cuma namazı öncesinde konuşan İmamoğlu, camilerin insanların buluşma noktaları olduğunu söyledi. “Kadına saygıyı, çocuklara iyi ahlak öğretmeyi anlatır camilerimiz” diyen İmamoğlu şöyle konuştu: 


“Biz, milli dayanışmayı da bu camilerde yaşattık ve yaşadık. Biz, milli Kurtuluş Savaşı'nı da camilerde hararetlenerek, yollara çıkarak, yollara dökülerek kazandık. Yani buralar, bizim en üst seviyede duygularımızın merkezidir. Maneviyat içerir. İçine hiçbir duygu giremez. Siyaset; hele hele siyaset, şu kapıdan içeri hiç giremez. Allah esirgesin, Allah korusun. Buranın sahibi yoktur. Sahibi, Yüce Allah. Burada Allah'la baş başa kalırız, kul Allah'la baş başa kalır. O bakımdan buranın birleşme ve buluşma ruhuna herkesin uyum içerisinde saygı duyarak saygı göstererek hareket etmesi lazım.”

İLÇE MÜFTÜSÜ KATILMADI

İlçe müftüsünün davetli olduğu halde ilk ibadete gelmediği bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Bu benim ilk yaşadığım şey değil. Cami yaparken nasıl engellendiğimiz, taziye evi yaparken nasıl engellendiğimiz… Müftülük yaparken nasıl engellendiğimizi Yüce Allah biliyor, ben biliyorum kullar da biliyor. Bak bu 7 senedir yaşadıklarım; yeni değil. Ya ben, ‘Allah akıl versin’ diye dua ediyorum onlar için. Dediğim tek şey de budur, başka hiçbir şey demem. Allah'ım onlara gani gani akıl versin, rahmet yağdırsın onlara. ‘Amin’ deyin; ihtiyaçları var.” diye konuştu.


 
İmamoğlu'nun katıldığı cami açılışına ilçe müftüsü gelmedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.