İmplant, Diş Teli ve Diş Beyazlatma Tedavisi

Bizim ülkemizde insanlar için diş yapısı çok önemlidir. Kendisini özgüvenli hissetmek isteyen insanlar gülüşü ile birlikte etrafa ışıltı saçmak isterler.

İmplant, Diş Teli ve Diş Beyazlatma Tedavisi
İmplant, Diş Teli ve Diş Beyazlatma Tedavisi editor

 

Bizim ülkemizde insanlar için diş yapısı çok önemlidir. Kendisini özgüvenli hissetmek isteyen insanlar gülüşü ile birlikte etrafa ışıltı saçmak isterler. Bu isteğin gerçekleşmesi için parlak ve düzgün dişlere sahip olmaları gerekir. Maalesef bazı nedenlerden dolayı insanların diş yapılarında bozukluklar meydana gelebilmektedir. Bunlar genetik veya sonra belli nedenlere bağlı olabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için diş teli tedavisi uygulanmaktadır. İnsanlar bu tedaviden yararlanmak için adım attıklarında ilk olarak diş teli fiyatları konusunda araştırma yapmaya başlamaktadır. Diş teli fiyatları farklı nedenlere göre farklılık gösterebilir. Herkesin diş teli tedavisi görürken gördüğü işlemler aynı değildir. Bu yüzden herkese farklı fiyatlar sunulabilir. Diş teli tedavi sonrası bitiminde diş beyazlatma yaptırmanız gerekir. Diş beyazlatma fiyatları ile ilgilide buradan bilgi alabilirsiniz.

Diş Teli Nedir?

Diş teli; insanların diş yapılarında bozukluklar meydana geldiğinde bu bozuklukları gidermek amacıyla uygulanan tedavi yöntemidir. Bu tedavi sayesinde istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Özgüvenli bir gülüşe sahip olmak herkesin hakkıdır.

Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları; sadece üst çeneye uygulandığında 3000 TL ile 4000, alt ve üst çene olarak iki yere uygulandığında 4000 TL ile 9000 TL arasında tedavi fiyatları değişmektedir. Tabi ortodonti tedavi fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Gerekli muayene yapıldıktan sonra tedavi süreci hakkında en kesin bilgilere ulaşırsınız. Bununla beraber en doğru fiyat teklifleri size sunulacaktır.

Diş Teli Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Diş teli fiyatları hakkında gerekli fiyat bilgisini tedavi göreceğiniz klinikten alacağınız gibi bu fiyatları belirleyen kriterleri de klinikten öğrenebilirsiniz. Genel olarak fiyatı etkileyen faktörler;

  • Diş yapısındaki bozukluk oranı,
  • Diş teli tedavisinde uygulanacak diğer faktörler(diş çekimi, beyazlatma, dolgu vs.)
  • Kliniğin kalitesi,
  • Doktorların eğitim derecesi,

olarak karşınıza çıkacaktır.

 Diş Teli Nasıl Takılır?

Diş telinin nasıl takıldığını hakkında meraklarınız olabilir. İlk olarak klinikte diş yapınızın örneği alınır. Ardından bilgisayar üzerinde 3 boyutlu ortamda tedavi süreci planlanır. Braketlerin diş üzerinde nerelere yerleştirileceği belirlenir. Bunun ardından belirtilen yerlere özel yapışkan ile braketler yerleştirilerek mavi ışınlar ile birlikte sertleştirilir. Son aşamada uzun şekilde bulunan diş teli braketlere yerleştirilerek uç kısımları ayarlanır.

Diş Teli Tedavi Süresi

Diş teli tedavi süresi doktorunuzun sizlere söylediği uygulamalara dikkat ettiğiniz sürece daha erken bitecektir. Genel olarak 6 ay ile 2 sene arasında değişik gösterir. Bazı durumlarda uzama ihtimali vardır.

İmplant Fiyatları

Diş eksikliğinizin olması durumunda diş teli tedavisi öncesi dental implant yaptırmanız gerekir. Bu noktada implant fiyatları  ne kadar sorusu akla gelecektir. İmplant fiyatları seçilen implantın yerli veya yabancı olmasına bağlı olarak 5000 TL ile 8000 TL aralığında değişmektedir.

diş teli fiyatları implant fiyatları diş beyazlatma fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty