Son Versiyonu ile Half Life

Dünya genelinde birçok oyuncu tarafından tercih edilen ve teröristlere karşı savaş kazanma stratejisi içeren Half Life bilim kurgu oyunu Valve tarafından geliştirilmiştir.

Son Versiyonu ile Half Life
Son Versiyonu ile Half Life editor

Dünya genelinde birçok oyuncu tarafından tercih edilen ve teröristlere karşı savaş kazanma stratejisi içeren Half Life bilim kurgu oyunu Valve tarafından geliştirilmiştir. Oyunun dünya genelinde bilinen logosu ise Yunanca da bulunan lambda harfinin çizimidir. Oyunun levelleri içerisinde bulunan lamda core bölümüne verilen isim, bu simgeden esinlenerek belirlenmiştir. Bu serinin ilk oyunlarından biri olan half life indir seçeneklerine Cs Yıldızı sitesinden ulaşabilirsiniz.

İlerleyen zaman içerisinde de decay severler tarafından bu oyun cs 1.6 indir olarak pc’ye de uyarlanmıştır. Geneline baktığımızda oyuncular tarafından yönlendirilen ana kahraman Gordon Freeman’ dir. Gordon bir Black Mesa çalışanıdır.

Oyunun Kahramanları

Oyunun genel olarak içeriğine baktığımızda bilim kurgu içerikli olduğunu görebilmekteyiz. Gordon Freeman tarafından yapılan bir deneyin sonucunda, yaptığı büyük hatadan kaynaklı oluşan patlamanın Xen gezegeni ve dünya ile arada bir geçit açılmasına sebebiyet veriyor. Oyunun ilk eklentilerinden biri olan ve bir uçağın düşmesi sonucu yapacağı görevi bilmeden görev yapacağı yere düşen Adrian Shephard asker olarak oyun içerisine dahil oluyor.

Daha sonrasında uzayda yaşanan istiladan kaçarak ikinci bir eklenti olarak güvenlik görevlisi pozisyonunda Barney Calhoun oyunun içerisine dahil oluyor. Half Life oyununun son eklentilerinden olan ve sadece play station iki üzerinde yer alan Dr. Gina ve Dr. Colette oyunun daha zevkli bir şekilde oynanmasına sebebiyet veriyorlar. Cs 1.6 ise Half Life yazılımı tarafından güncellenen en son versiyondur. Cs Yıldızı sitesinden oyun içerikleri ile ilgili daha detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
bonus veren siteler Betboo