Erdoğan, Gülistan Doku’nun ailesiyle görüştü: Gerekeni yapacağım, illaki bulacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dersim'de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun anne ve ba...

Erdoğan, Gülistan Doku’nun ailesiyle görüştü: Gerekeni yapacağım, illaki bulacağız
Erdoğan, Gülistan Doku’nun ailesiyle görüştü: Gerekeni yapacağım, illaki bulacağız


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dersim’de kaldığı yurttan 5 Ocak 2020 sabahı ayrıldıktan sonra haber alınamayan ve şüphelileri hakkında işlem yapılmayan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku’nun anne ve babası ile görüştü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da olduğu görüşmede Erdoğan’ın, “Gerekeni yapacağım, illaki bulacağız, size söz veriyorum, ne olmuşsa, katili kimse illaki bulacağız” dediği aktarıldı.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı kırsal Çayırdere Mahallesi’nde yaşayan aile, görüşmeyi aktardı.

Gülistan’ın annesi Bedriye Doku, “Bir saate yakın konuştuk, sağ olsun bizi dinledi. Biz de derdimizi anlattık. Ben de köprüde çekili olan bir fotoğrafla Gülistan’ın fotoğrafını gösterdim. Sayın Cumhurbaşkanımız bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır. O benim kızımı bulamazsa kim bulabilir? İnşallah bizim dualarımız kabul olur, kızımızı bir yerde bulurlar. Ölü ya da sağ” dedi.

Gülistan’ın babası Halit Doku ise görüşmede İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan’ın da bulunduğunu aktararak, şunları söyledi:

“Tunceli Valisi’nin yardımıyla gittik. Tunceli Valisi, Süleyman Soylu’ya söyledi. O da ‘Tamam, getirin görüşelim’ dedi. Benle hanımım beraber gidip görüştük. Bizimle ilgilendiler. Yaklaşık bir saat sürdü. Bir odada yalnız görüştük. Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli Valisi ve biz vardık. Cumhurbaşkanı, ‘Gerekeni yapacağım, illaki bulacağız, size söz veriyorum, ne olmuşsa, katili kimse illaki bulacağız’ dedi.”

“Hangi şartlarda çocuklarımı okutturduğumu söyledim Cumhurbaşkanımıza. O da, ‘Araştırın, bulalım, ailesi mağdurdur, köydedir, çobanlık yaparak 3 kızını okutturmuş, yardım edin bunu çıkaralım, bu sizin kızınız tek değil, bizim de kızımızdır, siz bunu bize teslim etmişsiniz, yurda, okula teslim etmişsiniz’ dedi.”
Erdoğan Gülistan Doku’nun ailesiyle görüştü: Gerekeni yapacağım illaki bulacağız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
bonus veren siteler Betboo