Profesyonel Cilt Bakımı

Günümüzde artık cilt bakımı daha öncesinde olmadığı kadar önemli bir hale gelmeye başladı.

Profesyonel Cilt Bakımı
Profesyonel Cilt Bakımı editor

 

Günümüzde artık cilt bakımı daha öncesinde olmadığı kadar önemli bir hale gelmeye başladı. Geçmiş dönemlerde bu konuda insanların yaptıkları çalışmalar ne yazık ki tam anlamıyla onların istedikleri sonuçları ortaya koyamıyordu. Bundan dolayı da pek çok kişi şimdilerde konu cilt bakımları olduğu zaman öncelikli olarak dermapen konusunu araştırmaya başlıyorlar. Oldukça etkili yöntemlerden biri olarak ön plana çıkan dermapen uygulamasında temel amaç ciltte mikro kanalların açılmasıdır. Bu sayede açılacak olan kanallardan uygulama sırasında kullanılacak bitkisel kök hücre ürünleri cildin alt katmanlarına kadar son derece başarılı bir şekilde inmiş olmaktadır. Şimdilerde oldukça etkili uygulamalar arasında yer almakta olan dermapen mikro iğneleme yöntemi ile beraber insanların ciltlerindeki yaraların iyileşme mekanizmalarının uyarılması sonucunda o bölgede hasar gören doku yenilenip iyileşecektir.

 

Bilindiği üzere cildin alt katmanlarında çok daha pürüzsüz ve canlı bir görünümün ortaya çıkmasını sağlamakta olan kolajenler bulunmaktadır. Kolajenlerde azalma durumu söz konusu olduğu zaman ise ciltte başta sarkma olmak üzere kırışma, kuruma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Gerek ilerleyen yaş gerekse dış etkenler ile beraber kolajenlerde azalma da kimi durumlarda kaçınılmaz olabiliyor. Dermapen uygulaması ile beraber azalmış olan kolajen miktarının arttırılması hedeflenirken böylelikle de başta yaşlanma kırışıklıkları olmak üzere sarkmalar ve lekelerde de onarım işşemi gerçekleştirilmektedir.

 

Selülit Görünümüne Son

 

Konu cilt bakımı olduğu zaman insanların bir kısmı için öncelik yüz bölgesinde olabiliyor. Gerçekte ise vücudun her bir noktasına dikkat etmek her zaman önemlidir. Selülit masajı da bu düşünceye sahip olan insanların büyük bir kısmının hakkında en fazla araştırma yaptıkları konulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Genel olarak kadınların kabusu haline gelmiş olan selülit, cildin altındaki katmanlarda bulunan aşırı orandaki yağ hücrelerinin düzensiz olarak birikmesi ile beraber ortaya çıkmakta olan bir cilt problemidir. İnsanlar genel olarak selülit problemini tabir ederken portakal kabuğu görünümünü kullanmaktadır. Var olan selülit görüntüsü ise ağırlıklı olarak bilek ve dizlerin iç kısmı, baldırların arka kısmı, üst bacak, kalça ve karın bölgesinde görülmektedir.

 

Yapılacak olan selülit masajı ile beraber özel yağlar kullanılmakta ve ortaya da son derece olumlu etkiler çıkartılmaktadır. Doğru şekilde yapılacak olan masaj ile beraber kişide kan dolaşımının hızı artacak ve aynı zamanda da lenf dolaşımında da hareketlenmeler ortaya çıkacaktır. Bununla beraber klasik tarzdaki masaj tekniklerinin yanı sıra selülit masajlarında özel yağlar tercih edilmektedir. Kullanılacak olan bu özel yağlar ile beraber de vücut açısından zararlı olan toksin maddelerin de ciltten atılması sağlanmış olmaktadır.

 

G5 Masajı Nedir?

 

Yapılacak olan araştırmalar esnasında da görülebileceği üzere G5 masajı, bilindik masajlara göre çok daha farklı olmaktadır. Yapılmakta olan bu masaj esnasında iterek sıkılaştırma ve hızlı titreşim yöntemi uygulanmaktadır. Böylelikle üst bacak, kol, kalça ve popo bölgesindeki fazla yağlar ile selülitlerin yakılması hedeflenmektedir. Bu masajın yapılmakta olduğu bölgelerde zayıflamaya yardımcı olan ürünlerin kullanılmasından dolayı maksimum etkinin ortaya çıkması da sağlanmış olmaktadır. Şimdilerde G5 masajı özellikle de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen masaj çeşitlerinden biri olarak ön olana çıkıyor. Beautyderm bünyesindeki deneyimli kişiler tarafından yapılan bu masaj ile beraber ciltte kendini göstermekte olan kötü görüntünün ortadan kaybolması adına oldukça etkili bir adım atılmış olacaktır. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu masaj başta olmak üzere cilt bakımı ile alakalı her bir detay www.beautyderm.net adresinde kullanıcıları bekliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty