Dudak Dolgusu Sayesinde Sentetik Olmayan Yöntemlerle İstediğiniz Görünüme Kavuşun

Dudak dolgunlaştırma, size daha dolgun ve hacimli dudaklar verebilen kozmetik bir işlemdir.

Dudak Dolgusu Sayesinde Sentetik Olmayan Yöntemlerle İstediğiniz Görünüme Kavuşun
Dudak Dolgusu Sayesinde Sentetik Olmayan Yöntemlerle İstediğiniz Görünüme Kavuşun editor

Dudak dolgunlaştırma, size daha dolgun ve hacimli dudaklar verebilen kozmetik bir işlemdir. Dudaklara ve ağız çevresine dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonu ile pek çok kozmetik fayda sağlanabilir. Günümüzde en yaygın kullanılan dolgu maddesi, güvenli ve etkili olmasıyla hyaluronik asittir. Hyaluronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir. Dudaklarınızın hacminin artmasına yardımcı olur.

Dudak dolgusu Elazığ’da yaptırabileceğiniz pek çok klinik olmakla birlikte prosedürün güvenli olabilmesi için işlemle ilgili detayları öğrenmeniz önemlidir. Bu sebeple bu metinde dudak dolgusunun nasıl yapıldığı, ne kadar etkili olduğu ve riskli olup olmadığından bahsettik.

Dudak dolgusunun etkileri

Hyaluronik asit dolgu maddeleri dudaklarınızın görünümünü çeşitli şekilde iyileştirebilir. Bu iyileşmeyi dudakların şeklini, yapısını ve hacmini değiştirerek gerçekleştirir. Etkileri genellikle yaklaşık 6 ay sürer. Tedavinin etkisi geçtikten sonra tekrar enjeksiyona ihtiyaç duyulur. Dudak dolgusunu Elazığ’da uygulamak isteyen hastalar, dudaklarında ne tür bir değişim istediklerine karar vermeli ve buna göre hareket etmelidirler. Doktorunuza istediğiniz dudağın nasıl olduğunu tam olarak anlatmanız sonuçlardan memnun kalmanızı sağlar.

Dudak dolgusu prosedürü

Enjekte edilebilir dudak büyütme teknikleri, doktorunuzun ofisinde gerçekleştirilir ve tedavi sonrası bir iyileşme süresi yoktur. Enjeksiyon esnasında tedavi bölgesindeki rahatsızlığı hafifletmek için topikal veya lokal bir uyuşturma ajanı uygulanabilir. Bu, ağzınızı uyuşturmak için diş hekiminde aldığınız anestezik enjeksiyonlara benzerdir. Enjeksiyonlardan önce dudaklara buz tutmak da bölgeyi uyuşturmaya yardımcı olur ve işlemden sonra bölgenin kızarma veya morarmasını engeller.

Enjekte edilecek alanlar dikkatlice işaretlendikten sonra, dermal dolgunun dudaklarınıza enjekte edilmesi için çok ince iğneler kullanılır. Enjeksiyonu takiben, rahatsızlığı hafifletmek ve şişliği kontrol etmek için buz kompresi yapılır. Ancak tedavi bölgesine sıkı bir baskı uygulanmamalıdır. İşlemden hemen sonra ruj veya diğer dudak ürünlerinden kaçınılması en iyisidir.

Dudak dolgusunun yan etki ve riskleri

Dudak dolgusu bir tıp doktoru tarafından uygulandığında oldukça güvenilir ve ağrısız bir işlemdir. Ortaya çıkan yan etkiler oldukça minimaldir ve yalnızca birkaç gün içerisinde kaybolurlar. Dudak dolgusuna bağlı gelişen en yaygın yan etkiler;

  • Enjeksiyon yerlerinden kanama
  • Şişlik ve morarma
  • Enjeksiyon yerinde kızarıklık ve hassasiyet
  • Dudaklarda veya dudakları çevreleyen bölgede uçukların veya ateş kabarcıklarının (herpes simpleks) tekrar ortaya çıkması

Dudak dolgusunun deneyimli olmayan tıp doktorları tarafından uygulanmaması durumunda daha ciddi yan etkiler gelişebilir. Bu yan etkiler;

  • Bir haftadan 10 güne kadar süren şiddetli ve uzun süreli şişlik veya morarma
  • Dudak asimetrisi (dudak kısımlarının farklı büyüklükte olması)
  • Dudaklarda yumrular ve düzensizlikler
  • Enfeksiyon
  • Dudakta ülser, yara veya sertleşme
  • Dudak çevresinde kızarıklık, şişme veya kaşıntıya neden olan alerjik reaksiyon

Aşırı şişlik yaşarsanız veya ateşiniz yükselirse derhal doktorunuzu aramanız gerekir.

Doğru doktoru bulmak

Dudak dolgusunu Elazığ’da gerçekleştiren klinikler arasında doğru olanını bulmak ve işlem sürecini kendiniz için güvenli ve sorunsuz kılmak için araştırmanız gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunlardan ilki dudak dolgusunu uygulayan klinisyenin bir tıp doktoru olmasıdır. Dudak dolgusu plastik cerrahlar, dermatologlar veya kozmetik yüz cerrahları tarafından gerçekleştirilmelidir.

Doğru doktoru araştırırken en önemlisi enjeksiyon yapma konusunda kalifiye ve tecrübeli ve güvendiğiniz bir doktor bulmaktır. Hangi doktordan hizmet alacağınıza karar verirken, doktorun eğitim ve öğretimini sormanız ve kaç yıldır bu işi yaptığını öğrenmeniz gerekir. Ayrıca, doktorun tedavi ettiği hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını isteyebilirsiniz.

Dr. Dilara Turgut, dudak dolgusu dahil olmak üzere pek çok cilt bakımı alanında yıllardır Elazığ’da hizmet vermesiyle hastaların güvenini kazanmış bir doktordur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty