Ailesi, 81 yaşındaki hasta tutuklu Sıddık Güler'in tahliyesini istiyor

Cezaevinde 26 yılını dolduran 81 yaşındaki Sıddık Güler'in hastalıkları nedeniyle konuşamayacak hale geldiği belirtildi. İHD verilerine göre cezaevlerinde 59...

Ailesi, 81 yaşındaki hasta tutuklu Sıddık Güler'in tahliyesini istiyor
Ailesi, 81 yaşındaki hasta tutuklu Sıddık Güler'in tahliyesini istiyor

İskenderun T Tipi Cezaevi'nde bulunan 81 yaşındaki Sıddık Güler, hipertansyon ve iltihaplı eklem romatizması gibi hastalıkları nedeniyle tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşamını sürdürüyor.

Kalp rahatsızlığı da olan ve 26 yıldır cezaevinde bulunan Güler'in tahliye edilmesi başvuruları reddedilerek, hapiste kalmasında sakınca olmadığı yönünde karar verildi.


71 yaşındaki Hesina Güler, pandemiden kaynaklı olarak en son 1 yıl önce eşi Sıddık Güler'i ziyaret edebildiklerini söyledi.

Eşinin artık telefonda bile konuşamayacak hale geldiğini paylaşan Güler, “Kalp rahatsızlığı, eklem romatizması, şiddetli öksürüğü var. Daha önce iki defa anjiyo ameliyatı oldu. Son görüşmede tekerlekli sandalye ile görüşe çıkardılar” dedi.

'TEK BAŞINA İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMIYOR'

Eşinin pandemiden kaynaklı çıkarılan İnfaz Yasası’nın dışında tutulmasına tepki gösteren Güler, “Bir yasa çıkardılar, serbest bırakırlar diye düşündük, ama bırakmadılar” dedi.

 Adalet Bakanlığı’na eşinin tahliye edilmesine ilişkin birçok kez dilekçeyle başvurduklarını ancak olumlu yanıt alamadığını söyleyen Hesina Güler, “Sıddık 26 yıldır cezaevinde, yaşlı ve hasta. Tek başına ihtiyaçlarını karşılayamıyor” diyerek, tahliye edilmesini istedi.

CEZAEVİNDE 590 AĞIR HASTA VAR

İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) verilerine göre, cezaevlerinde 590’ı ağır olmak üzere toplam bin 564 hasta tutuklu var. Bu hasta tutuklulardan biri de yargılandığı davadan müebbet hapis cezası verilip, 26 yıldır cezaevinde olan 81 yaşındaki Sıddık Güler, tutuklandığı 1994 yılından bu yana Diyarbakır, Yozgat, Aydın, Siirt, Mardin ve Antep cezaevlerinde kaldı. 
Ailesi 81 yaşındaki hasta tutuklu Sıddık Güler'in tahliyesini istiyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
bonus veren siteler Betboo