Mısır Silajı Firmasının En İyi Üretimlerinden Biri “Süt Yemi”

Birçok firma arasında istenilen kalite düzeyinde üretimleriyle dikkat çeken mısır silajı firması, her zaman en iyi ürünleriyle alıcıların tercihi olmaya devam eder.

Mısır Silajı Firmasının En İyi Üretimlerinden Biri “Süt Yemi”
Mısır Silajı Firmasının En İyi Üretimlerinden Biri “Süt Yemi” editor

Birçok firma arasında istenilen kalite düzeyinde üretimleriyle dikkat çeken mısır silajı firması, her zaman en iyi ürünleriyle alıcıların tercihi olmaya devam eder. Beklentileri her zaman karşılayan firma, süt yemi nedir sorusuna da en güzel örneği verir. “Süt yemi, büyükbaş hayvancılıkta yavru ineklerin ve sığırların büyümesi için sağlanan yem çeşididir.”

Sığır besisindeki üretimde öncelik olarak et üretimindeki avantajlar için besin maddesindeki içerik de önemlidir. Yeni doğmuş yavru inekler ve besi sığırlarının yemlerinin içine 3. Aya kadar kaba yem oranı az tutularak en az %45 civarında olmasına özen göstermek gerekir. Yeni doğmuş yavruların rahat sindirim sağlaması da oldukça önemli bir konudur. Mısır taneleri her zaman makinalardan tam geçerek öğütülmesi için kuru yem oranı bu sebeple az tutulur.

Süt Yemi ve Konsantrenin Önemi

Kaba yem oranının az tutulma oranı her zaman önemlidir. Yavru hayvanların dişleri çıkmadığı için çiğneme olanakları bulunmaz ve bu sebeple süt yemi içerisine kuru taneler az miktarda eklenerek makinalarda öğütülür.

İstenilen sonuca ulaşmak için bu aşamalar uzun süreler alabilir. Her zaman çalışmalarında profesyonel ekibi ile birlikte kaliteli üretimlerine devam eden tercih edilmeye devam eder. Büyükbaş hayvancılıkta birçok yem çeşidi ve konsantre ürünü mevcuttur. Merak edilen ürünler için her zaman mısır silajı sayfasından hizmet alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty