Tavukçuluk Sektörü

Günümüz şartlarında tavukçuluk, kendi sektörü içerisinde önemli bir endüstriyel alan olarak karşımıza çıkar.

Tavukçuluk Sektörü
Tavukçuluk Sektörü editor

Günümüz şartlarında tavukçuluk, kendi sektörü içerisinde önemli bir endüstriyel alan olarak karşımıza çıkar. Dünya nüfusunun genel sorunu olan yetersiz beslenme problemlerinin çözümünde hızlı ve ucuz olarak sağlanabilen besin kaynaklarının, ülkemiz ve dünya ekonomisi içinde oldukça önemli yeri bulunmaktadır. Tavukçuluk genel maksatlarına göre ikiye ayrılabilir. Yumurta tavukçuluğu, et tavukçuluğu olarak bu kategorileri sayabiliriz.

Yumurta tavukçuluk, tüm dünya nüfusunun beslenmesinde en iyi gıda çeşitlerinden yumurtanın üretimi açısından önemli bir yetiştiricilik faaliyetidir. Bu süreç içerisinde faaliyetlerin planlaması aşamasında tavuk seçimi, aydınlatma, havalandırma Isıtma gibi birçok önemli dikkat edilmesi gereken başlıklar bulunmaktadır. Çetinler Tavukçuluk sitesinden bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yetiştiricilikte Tavuk Çeşitleri

isa tinted salma yumurta tavukçuluk da ilk sıralarda tercih edilen ırklar arasında birinci sıradadır. Dayanıklı yapısı az yem tüketimi ve yüksek verimlilik performansı bulunmaktadır. Fransa’ya özgü bu safkan yumurta tavuğu, ilk başlarda Fransız araştırma enstitüsü tarafından hibrit yöntemi ile üretilmeye başlanmıştır. Süreç içerisinde endüstriyel üretimi yapan kuruluşun kısaltması olarak İsa Tinted ya da tinted tavuk olarak adlandırılmaktadır.

Tinted tavuk ülkemiz iklim koşullarına hızlı uyum sağlaması ve bakımının kolay olması ile birlikte, güçlü yapısı ve dayanıklılıkları ile ideal ırklar arasında kendi yerini almıştır. Tavukçuluk konusunda yatırım yapacak ya da üretim faaliyetlerine başlayacak birçok insan için tinted yarka satışı yapan firmalar arasında tercih edilebilecek ve genel bilgi alabileceğimiz Çetinler Tavukçuluk sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
403 Forbidden

403 Forbidden


openresty