İzmir Diş Tedavisi

Dişler yemek yemek, gülmek, konuşmak gibi aktiviteler için önemlidir. Ağız sağlığının sağlanabilmesi için birçok diş tedavisi uygulanır.

İzmir Diş Tedavisi
İzmir Diş Tedavisi editor

Dişler yemek yemek, gülmek, konuşmak gibi aktiviteler için önemlidir. Ağız sağlığının sağlanabilmesi için birçok diş tedavisi uygulanır. Bunlardan en çok başvurulan tedavi ise İzmir implant tedavisidir. İmplant, çene kemiğine yerleştirilen diş kökleridir ve protezlere destek amacıyla kullanılır. Eksik dişlerin olması durumunda yapılan implant, uzun ömürlüdür ve yaşam boyu kullanılabilir. Yapay köklerin üzerine sabit veya hareketli protezler rahatlıkla takılabilir ve kişinin çiğneme fonksiyonunun yanında estetik de yerine getirilir.

İmplant Tedavisi Neden Yapılır?

İmplant tedavileri, alt ve üst çenelerde hiç dişi olmayan kişilere yapılabileceği gibi aşırı kemik erimesi sebebiyle tam protezin kullanılamadığı durumlarda da yapılır. Büyük azı dişlerinin kaybedilmesi ve arka bölgenin dişsiz kalması sonucunda kişilere hareketli protezlerin takılması için implant uygulanabilir. Aynı zamanda tek bir dişin kaybedilmesinde de kaybolan dişin yanındaki dişleri küçültmeden eksik diş yerine tek implant uygulanarak kaplama yapılabilir.

İmplant Tedavisi Öncesi

İmplant tedavisinin öncesinde, kişinin çene kemiğinin implant vidasını kabul edecek düzeyde bir yüksekliğe ve genişliğe sahip olup olmadığına bakılır. Kemiğin kalitesi de yine implant başarısını etkileyen bir diğer faktördür. Tedaviden önce implantın ağızda kaldığı zaman boyunca dişetlerinin de sağlıklı olması beklenir. İmplant tedavisi uygulanacak kişinin kemik dokusu da tedavi için uygun olmalıdır. Bunun test edilmesi için ise klinik ve radyolojik muayeneler yapılır. Genel sağlık durumunun ve kemik yapısının uygun olması durumunda implant tedavisi yapılabilir. Ancak 18 yaşın altında veya kemik gelişiminin tamamlanmadığı kişilerde Cadde Dental tarafından implant tedavisi tercih edilmez.

İmplant Uygulaması

İmplant fiyatları İzmir ilinde yaptıracağınız kliniğe ve hekimin uzmanlığına göre farklılık gösterir. İmplant uygulamasında ilk olarak hastanın genel sağlık ve diş muayeneleri yapılır. Ağızdaki dişlerin durumuna ve çekilen röntgene bakılarak ne tür implant kullanılacağı, implantın üzerine yapılacak proteze karar verilir. Daha sonra hastaya lokal anestezi verilerek implant uygulamasına başlanır. 90 dakikaya kadar sürebilen işlem sonrasında kemiklerin bütünleşmesi de zaman alır. 6 aya kadar sürebilen iyileşme sürecinde, hastalara uygulanan implantların üzerine baskı yapacak şekilde beslenmeleri sorun yaratabilir. Hekim, hastayı aralıklarla kontrole çağırır ve gerekli ilaçları verir.

Yirmilik Dişler

Yirmilik dişler, yetişkinlikte çıkan son dişlerdir ve birçok kişide bu dişlerin çekilmesi gerekir. Doğru açıyla çıkamayan veya damakta yer olmaması sebebiyle gömülü kalan yirmilik dişler, dişetine zarar vererek baskı uygular. Kişide ağrı ve apse gibi sorunlara yol açan bu durumun çözülebilmesi için yirmilik dişler çekilir. Çekilirken tek parça halinde çıkarılamaması sebebiyle, parçalar halinde çekilir. Gömülü veya yarı gömülü yirmilik dişlerde ise cerrahi operasyon gerekebilir. Ameliyat ile alınan 20'lik diş çekimi fiyatları seçeceğiniz kliniğe ve hekime göre farklılık gösterir. Cadde Dental sizin için ihtiyacınız olan diş tedavilerini uyguluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx