Direksiyon Kutusu Değişim Aşamaları Nasıl Olur?

Direksiyon kutusu tamiri ya da değişim zorluğu orta seviyede bir durumdur.

Direksiyon Kutusu Değişim Aşamaları Nasıl Olur?
Direksiyon Kutusu Değişim Aşamaları Nasıl Olur? editor

Direksiyon kutusu tamiri ya da değişim zorluğu orta seviyede bir durumdur. Aracı öncelikli olarak yukarıya kaldırmadan önce yerde dururken sağ ve sol tekerlekler için bulunan bijon gevşetilmesi gerekir. Sonra aracı kriko ile tek bir taraftan kaldırın ve kaldırmış oluğunuz yere uygun olacak şasi bağlantısına, kriko sehpasını yerleştirmiş olun. Daha sonra diğer taraftan kriko ile kaldırıp tekrar aynı işlemi uygulayıp diğer kriko sehpasını uygun olan şasi bağlantısına koyup aracı askıya alın.

İki ön tekerleği gevşetmiş olduğunuz bijon somunlarını olduğu yerden çıkarıp tekerlekleri olduğu yerden sökün. Direksiyon mili ile bağlantı kuran somunu çıkarın ve direksiyon mili dış bağlantısını kuran cıvatayı da söküp bulunduğu alandan çıkarın. Hidrolik direksiyon kutusu tamiri için Rot kolu bağlantı yerini bulunduğu yerden çıkarın ve sırasıyla işlemleri uygulayarak değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu hakkında Çözüm Direksiyon sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Direksiyon Sistemi Havasının Alınma İşlemi

Direksiyon kutusu değişimi sonrasında son işlem olarak sıkışan havanın sistemden dışarıya doğru atılması gerekir. Bulunan hazneyi yağ ile doldurup motorun rölantide çalışmasını sağlayın. Ankara direksiyon kutusu tamiri sırasında direksiyonu sağa ve sola doğru birer defa döndürerek sistemde bulunan yağın hareket etmesini sağlayın. Bu gerekli görülen işlemi en az 10 ve en fazla 15 kez tekrarlayın. Bu işlemi yaparken direksiyonu sonuma kadar çevirmemek ve sert vuruşlarda bulunmamak gerekir. Bu hususta Çözüm Direksiyon sitesinden hizmet alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx