Luis Suarez İtalyanca sınavıyla ilgili itirafta bulundu

Son dakika futbol haberleri - Luiz Suarez sezon başında Juventus'a transfer olabilmek için İtalyan vatandaşlığına geçmeye çalışıyordu. İtalyanca sınavına giren ve bu sınav meselesi oldukça problem olan Suarez'in cevapları aldığı iddia edilmişti. Sınav notu 90 olan Suarez hakkında soruşturma başlatılmıştı. Uruguaylı oyuncudan aylar...

Luis Suarez İtalyanca sınavıyla ilgili itirafta bulundu
Luis Suarez İtalyanca sınavıyla ilgili itirafta bulundu
Paylaş

Sezon başında Barcelona'dan ayrılıp Atletico Madrid'e transfer olan Luis Suarez, İtalyan ekibi Juventus ile de görüşme halindeydi. Hatta Suarez, Juventus'a transfer olacağı için İtalyan vatandaşlığı almak için sınava girmişti. Ancak Suarez'in İtalyan vatandaşlığını almak için girdiği ve 100 üzerinden 90 aldığı sınavın sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

Paylaş

Luis Suarez'in statü gereği girdiği İtalyanca sınavından önce soruları aldığı ve normal şartlarda uzun süren sınavı sadece 30 dakikada bitirdiği belirtilmişti. İtalya'da bu konuyla ilgili soruşturma açılmıştı. Suarez ise sınav skandalının ardından Juventus yerine Atletico Madrid'e transfer olmuştu.

Paylaş

İtalyan basını, Luis Suarez'in İtalyan vatandaşlık testine hile karıştırıldığı iddiasıyla ilgili olarak sorgulandığı rapora erişti. Raporda Suarez'in sınav sorularını daha önceden aldığını itiraf etmesi dikkat çekti.

Paylaş

La Repubblica'nın haberine göre Suarez, sorgu sırasında Juventus hakkında ''Ağustos ayının sonlarına, Eylül ayının başına doğru önce Nedved'den, sonra sportif direktör Paratici'den bir telefon aldım. Paratici, eşim gibi İtalyan pasaportum olduğunu düşündüğünü söyledi. Ben ise böyle bir pasaportum olmadığını söyledim. Ardından gerekli tüm belgeleri isteyerek ilgili prosedürü yapmaya başladım. Dil sınavından iki veya üç gün sonra, kendimi Barcelona'dan kurtarmak için gösterdiğim çaba için bana teşekkür ettiler'' sözlerini kullandı.

Paylaş

Sınav sorularının kendisine ulaştığını itiraf eden Suarez'in, ''Sınav öncesi profesörler bana bir ek gönderdi ve bu sorulara iyi çalışmam gerektiğini söylediler. Çünkü sınavda bu sorular çıkabilirmiş'' şeklinde konuştuğu belirtildi.

luis suarez atletico madrid
Luis Suarez İtalyanca sınavıyla ilgili itirafta bulundu - Futbol Spor Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Konya Ovası'nda çiftçi kuraklıktan endişeli
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
Sadık Çiftpınar: Hoca kaleye geç derse geçerim
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx